ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Wykup pojazdu – oto jak możesz stać się właścicielem służbowego auta

Do wymiany Twojego samochodu służbowego pozostało mniej niż 2 miesiące ? Chcesz poznać cenę, za jaką możesz go od nas kupić ? A może ktoś z Twojej rodziny bądź znajomych szuka dobrego, sprawdzonego auta ?

Niezależnie od tego, jaką decyzję zamierzasz podjąć, skontaktuj się z nami przed wygaśnięciem leasingu z Carefleet.

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci ofertę jego nabycia. 


Formularz kontaktowy

  Nr rejestracyjny pojazdu
  Aktualny przebieg
  Zakup za gotówkę Użytkowanie w ramach stałej, atrakcyjnej opłaty miesięcznej
  Imię
  Nazwisko
  Firma

  E-mail

  Numer telefonu


  W zakresie, w jakim podlega Pan/Pani pod przepisy RODO**, informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Carefleet S.A. z siedzibą we Wrocławiu (54-202), ul. Legnicka 48 bud. C-D. Carefleet S.A. przetwarza Twoje dane osobowe w celu realizacji procesu ofertowania (art. 6 ust. 1 lit a i lit b RODO). Informujemy, że masz prawo w dowolnym momencie cofnąć dobrowolnie wyrażone zgody, jednakże pozostanie to bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  Aktualna lista tych podmiotów znajduje się poniżej:
  • Credit Agricole Bank Polska S.A., ul. Legnicka 48 bud. C-D, 54-202 Wrocław
  • Europejski Fundusz Leasingowy S.A., ul. Legnicka 48 bud. C-D, 54-202 Wrocław
  • EFL Finance S.A., ul. Legnicka 48 bud. C-D, 54-202 Wrocław
  • Eurofactor Polska S.A., Żwirki i Wigury 18A, 02-092 Warszawa
  • Truck Care Sp. z o.o., ul. Lubelska 43A, 10-410 Olsztyn
  Dane kontaktowe Carefleet S.A.: e-mail: daneosobowe@carefleet.com.pl, dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych e-mail: ochronadanych@carefleet.com.pl. Odbiorcami danych osobowych mogą być podmioty pośredniczące w zakresie zawarcia umowy leasingu. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas niezbędny do przygotowania oferty, nie dłużej jednak niż 120 dni od pozyskania danych, a w zakresie udzielonych zgód, do czasu ich wycofania. Masz prawo do żądania od Carefleet S.A. dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, jak również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Masz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, a niepodanie danych uniemożliwi przygotowanie oferty. *Pole/zgoda wymagane **Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

  Wykup pojazdu po leasingu – na czym polega?

  Będąc związany z Carefleet, byłeś usługobiorcą. Natomiast wykupując auto, staniesz się nabywcą towaru. Oznacza to, że to na Tobie będą spoczywały wszystkie obowiązki związane z byciem właścicielem auta. Od tej pory będziesz mógł też decydować o jego wyposażeniu czy wymianie części.

  Prawo do wykupienia leasingowanego auta masz po uiszczeniu ostatniej raty. Wysokość kwoty, którą będziesz musiał zapłacić, chcąc kupić pojazd, będzie zależeć od tego, ile płaciłeś za jego leasing. Im więcej zapłaciłeś leasingodawcy do momentu końca umowy, tym cena za wykup auta będzie niższa,

  Jeśli zdecydujesz się na wykupienie auta objętego do tej pory leasingiem, leasingodawca doliczy odpowiednią kwotę do ostatniej raty. Wystawi on też fakturę VAT. Jako nowy właściciel samochodu:

  • możesz wpisać go do rejestru środków trwałych swojego przedsiębiorstwa i dokonać amortyzacji;
  • musisz zadbać o dopełnienie wszelkich formalności związanych z przerejestrowaniem pojazdu – jeśli Twoja firma staje się właścicielem auta, to wybierając się do urzędu, zabierz ze sobą odpis z KRS, fakturę VAT wystawioną przez sprzedającego (czyli dotychczasowego leasingodawcę), kartę pojazdu oraz dowód rejestracyjny.

  Wykup pojazdu z leasingu a VAT – o czym powinieneś wiedzieć?

  Kwota, którą zapłacisz za wykupienie auta, będzie obejmowała należny podatek VAT. To, czy będziesz mógł go odliczyć, będzie zależało od tego, jak będziesz wykorzystywał samochód.

  Jako przedsiębiorca masz prawo do odliczenia:

  • 100% wartości podatku VAT – jest jednak to możliwe wyłącznie wtedy, gdy wykupiony pojazdy będziesz wykorzystywał jedynie w celach związanych z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą. Aby móc liczyć na taką ulgę, musisz spełnić też dodatkowe warunki. W takiej sytuci będziesz zobowiązany do zgłoszenia pojazdu na druku VAT-26, prowadzenia dla niego kilometrówki VAT. Oprócz tego musisz stworzyć regulamin, który będzie określał to, w jaki sposób należy wykorzystywać dany samochód w firmie;
  • 50% wartości podatku VAT – taka ulga będzie przysługiwała Ci wtedy, kiedy wykupiony pojazd będziesz wykorzystywał zarówno do celów służbowych, w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, jak i jako osoba prywatna. 

  Ponadto jeśli leasingobiorcą do tej pory była firma, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby po wykupieniu leasingowanego pojazdu jego właścicielem stała się osoba fizyczna. Takie auto może być wtedy używane wyłącznie do celów prywatnych. Trzeba być jednak świadomym tego, że w takiej sytuacji przedsiębiorca nie będzie mógł odliczyć żadnej kwoty od wartości podatku VAT.

  Wykup pojazdu z leasingu a ubezpieczenie AC – czy autocasco przechodzi na nowego właściciela pojazdu?

  Kiedy otrzymasz fakturę VAT i zapłacisz za leasingowany do tej pory pojazd, staniesz się jego właścicielem. Oznacza to, że będziesz musiał dbać o regularne badania techniczne oraz terminowe opłacanie składki OC. Jeżeli wykupiony samochód ma ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, to możesz z niego korzystać i nie musisz zawierać nowej umowy z ubezpieczycielem.

  Jednak nawet jeśli Twój nowy samochód był objęty polisą AC, to nie przejdzie ona z leasingodawcy na na nowego właściciela. Tym samym Twoje auto będzie przestanie być chronione w tak szerokim zakresie jak do tej pory. Nie będziesz mógł liczyć na wypłatę odszkodowania, gdy auto zostanie uszkodzone na skutek działania sił przyrody, aktu wandalizmu, podczas wypadku i wtedy, gdy dojdzie do jego kradzieży.

  Dlatego tuż po wykupieniu leasingowanego samochodu warto we własnym zakresie zadbać o dobre zabezpieczenie – w tym celu nowy właściciel auta musi zawrzeć nową umowę na autocasco z ubezpieczycielem.

  Wniosek o wykup pojazdu – co zawiera?

  Jeśli zamierzasz wykupić pojazd po zakończeniu umowy, którą zawarłeś z Carefleet, zgłoś się do nas 2 miesiące wcześniej. Aby ułatwić całą procedurę, przygotujemy specjalny formularz – będzie to Twój wniosek. W takim dokumencie znajdą się informacje na temat:

  • do tej pory obowiązującej umowy leasingowej; 
  • leasingobiorcy – we wniosku musi znaleźć się nazwa firmy, jej adres dane kontaktowe, numer REGON;
  • przedmiotu umowy leasingowej – znajdzie się tam dokładny opis auta.

  Wniosek o wykup pojazdu obejmuje także oświadczenia dotychczasowego leasingobiorcy, że opłacił wszystkie należne raty. Na końcu dokumentu musi znaleźć się pieczęć firmowa i podpis osoby uprawnionej do nabycia pojazdu.

  Wykupienia auta po zakończeniu leasingu to korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorcy. Stosunkowo niskim kosztem może stać się on właścicielem auta, które będzie wykorzystywał do celów służbowych lub prywatnych.