ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Dofinansowanie umowy leasingu – postaraj się o dotację z Carefleet

Samochody elektryczne to pojazdy przyszłości. Korzystanie z zeroemisyjnych aut nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska i pogarszania się stanu powietrza. Aby zachęcić kierowców do przesiadania się na takie pojazdy, powstał program “Mój Elektryk”.

Za jego realizację jest odpowiedzialny Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki. Po złożeniu wniosku do tego podmiotu i jego pozytywnym rozpatrzeniu można otrzymać dofinansowanie samochodu elektrycznego.

Program “Mój Elektryk” pozwala zaoszczędzić na zakupie i leasingu pojazdu zeroemisyjnego. Jednocześnie ubieganie się o dofinansowanie i skorzystanie z dopłaty jest wyrazem troski o środowisko ze strony przedsiębiorcy. Dlatego jeśli i Ty chcesz jeździć przyjaznym przyrodzie autem, wykorzystywać ekologiczny pojazd w swojej firmie oraz uzyskać na niego dotację, wybierz leasing samochodu od Carefleet.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Jeśli planujesz wziąć auto elektryczne w leasing, pomożemy Ci w załatwieniu wszelkich formalności. Dzięki temu już niedługo będziesz mógł jeździć pojazdem, który nie produkuje trujących gazów cieplarnianych.

Procedura składania wniosku o dofinansowanie składa się z 3 etapów:

1.

W pierwszej kolejności powinieneś wypełnić wniosek o dofinansowanie – wraz z niezbędnymi załącznikami – składasz go w Carefleet – pomożemy Ci uzupełnić i zebrać dokumenty, a w razie pytań i wątpliwości, wyjaśnimy niejasne dla Ciebie kwestie;

2.

następnie, kiedy otrzymamy od Ciebie uzupełniony wniosek, weryfikujemy jego poprawność. Jeśli dokumentacja będzie bez zarzutu, przekazujemy ją dalej, czyli do Banku Ochrony Środowiska – jest to dysponent środków finansowych przyznawanych w ramach programu “Mój Elektryk”;

3.

kiedy Bank Ochrony Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyrażą zgodę na dofinansowanie, podpiszemy zarówno umowę dotacji, jak i umowę leasingu.

Po przejściu tej procedury wydamy Ci samochód, który stanowi przedmiot umowy. W ten sposób staniesz się kierowcą ekologicznego, nowoczesnego auta!

Program “Mój Elektryk” – dofinansowanie samochodu elektrycznego 

Program “Mój Elektryk” został stworzony zarówno z myślą o osobach fizycznych, jak i o firmach. Ma on potrwać do 2026 roku, jednak wniosek o dofinansowanie można składać do końca września 2025 roku.

Kwotę przyznanego dofinansowania będzie wypłacał Bank Ochrony Środowiska. Aby ją otrzymać, trzeba zdecydować się na pojazd, którego silnik nie produkuje gazów cieplarnianych lub innych, szkodliwych substancji – są one dokładnie sprecyzowane w ustawie z dnia 17 lipca 2009 r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1077). 

Pula środków finansowych, które mają być wypłacone wnioskodawcom, wynosi aż 500 000 000 zł. Kiedy kwota ta zostanie rozdysponowana, program automatycznie się zakończy. Dlatego jeśli myślisz o tym, aby przesiąść się na elektryczny, w pełni ekologiczny pojazd, już teraz złóż wniosek o dofinansowanie umowy leasingu. Możesz to zrobić szybko, sprawnie i bezstresowo, korzystając z oferty Carefleet.

Umowa leasingu a dofinansowanie samochodu elektrycznego

Dofinansowanie Banku Ochrony Środowiska do duże wsparcie dla tych, którzy zdecydowali się na korzystanie z samochodów zeroemisyjnych. Twórcy programu “Mój Elektryk”, chcąc spełnić oczekiwania jak największej liczby kierowców, dają możliwość uzyskania dotacji zarówno w przypadku zakupu nowego pojazdu elektrycznego, jak i jego leasingu. Dzięki temu może skorzystać z niego szersza grupa kierowców, co przekłada się większe ograniczenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery.

Dofinansowanie umowy leasingu można otrzymać, decydują się na pojazd:

  • zeroemisyjny kategorii M1 – jest to samochód osobowy, w którym można przewozić maksymalnie 8 osób;
  • zeroemisyjny kategorii N1 – są to pojazdy dostawcze, których masa nie przekracza 3,5 t.

W ramach programu “Mój Elektryk” możliwe jest dofinansowanie leasingu dla firm, ale też dla:

  • osób fizycznych;
  • stowarzyszeń, fundacji;
  • osób prowadzących działalność rolniczą;
  • związków wyznaniowych, organizacji religijnych;
  • instytutów badawczych.

Dofinansowanie umowy leasingu to duże wsparcie dla tych, którzy chcieliby przesiąść się na nowoczesny, przyjazny środowisku samochód. 

Z Carefleet złożenie wniosku o dotację na leasing pojazdu elektrycznego jest łatwiejsze, niż myślisz!

Dlaczego warto starać się o dofinansowanie umowy leasingu z Carefleet?

Skorzystanie z oferty Carefleet oznacza pomoc przy składaniu wniosku. Jednak jako leasingobiorca zyskujesz o wiele więcej:

  • korzystając z pomocy naszych pracowników, masz pewność, że Twój wniosek będzie pod każdym względem prawidłowo wypełniony – tym samym nie zostanie on odrzucony ze względów formalnych, otrzymasz dotację i będziesz mógł jeździć elektrycznym samochodem i wykorzystywać go w swojej firmie;
  • zaoszczędzisz sporo czasu – to my w Twoim imieniu złożymy wnioski do odpowiednich podmiotów;
  • w Twojej kieszeni zostanie więcej pieniędzy – podpisana umowa dotacji i dofinansowanie Banku Ochrony Środowiska gwarantują, że otrzymasz środki, które pomogą Ci spłacić zobowiązanie finansowe związane z korzystaniem z zeroemisyjnego pojazdu.

Dlatego nie zwlekaj, zgłoś się do nas, złóż wniosek w Carefleet, podpisz umowę na dofinansowanie leasingu dla firmy i zacznij jeździć ekologicznym autem!

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj naszego doradcę o szczegóły programu „Mój Elektryk”