ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Działalność CSR

W Carefleet S.A. wychodzimy z założenia, że rolą przedsiębiorstw jest nie tylko rozwój na płaszczyźnie biznesowej, ale również zaangażowanie w działania społeczne, których celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących grup otoczenia, a także tworzenie programów edukacyjnych.

W marcu 2014 roku podpisaliśmy Deklarację Odpowiedzialnego Biznesu CCIFP, w której zobowiązaliśmy się do aktywnych działań i realizacji konkretnych rozwiązań w wymienionych niżej obszarach:

 1. Rozwój Kapitału Społecznego
 2. Rozwój Kapitału Ludzkiego
 3. Transparentność zarządzania
 4. Ochrona zasobów naturalnych
 5. Propagowanie dobrych praktyk CSR

Zapoznaj się z Deklaracją Odpowiedzialnego Biznesu CCIFP

Programy społeczne

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu

Spółka Carefleet S.A. jest członkiem koalicji firm i organizacji, które w ramach realizacji swojej strategii społecznej odpowiedzialności biznesu z zaangażowaniem wspierają ogólnopolską kampanię „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” to hasło ogólnopolskiej inicjatywy, której celem jest zwrócenie uwagi na problem pijanych kierowców, braku reakcji na ich określone zachowania oraz społecznego przyzwolenia na jazdę na “podwójnym gazie”. Akcja wykorzystuje prosty mechanizm, ukierunkowany na upowszechnienie znaku „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, dotychczas zarezerwowanego dla opakowań i reklam piwa i uczynienie z niego symbolu społecznego manifestu odpowiedzialnych – trzeźwych kierowców. Przekaz akcji adresowany jest do kierowców w całej Polsce poprzez zachęcanie ich do naklejenia znaku „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” na tylnej szybie swojego samochodu.

Odblaskowi.pl

Co roku Carefleet S.A., jako główny partner ogólnopolskiej kampanii Odblaskowi.pl, aktywnie włącza się w działania mające na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Akcja ma na celu propagowanie noszenia przez nich elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność na drogach, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok. Problem bezpieczeństwa na polskich drogach to dla Carefleet S.A. kwestia szczególnie istotna. Wprowadzając na rynek coraz większą liczbę aut, czujemy również potrzebę podejmowania inicjatyw mających na celu edukację nie tylko kierowców, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego co roku aktywnie włączamy się w realizację kampanii Odblaskowi.pl., wierząc, że w ten sposób przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Opieka nad domami dziecka

W ramach realizowanej przez nas polityki Społecznej Odpowiedzialności Biznesu nie zapominamy o dzieciach, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących. Obecnie z zaangażowaniem opiekujemy się domem dziecka w Oławie. Wcześniej, przez kilka lat, aktywnie wspieraliśmy działalność domu dziecka „Dom nad Stawem”.

Dom Dziecka w Oławie

 • Wsparcie finansowe
  Od 2 lat podopieczni placówki mogą liczyć na naszą regularną pomoc finansową, dzięki której udało się m.in. wesprzeć prace związane z remontem placówki, zakupić meble do pokoi dziecięcych, a także wyposażyć dwie świetlice w nowoczesny sprzęt RTV. W okresie świątecznym obdarowujemy naszych małych przyjaciół słodkimi upominkami, w zeszłym roku wsparliśmy także finansowo zakup odzieży zimowej.
 • Wakacyjny wypoczynek
  Dbamy o to, aby podopieczni domu dziecka mogli wypocząć w sezonie wakacyjnym. W ubiegłym roku wsparliśmy finansowo pobyt wychowanków placówki w Piławie Górnej, gdzie jedną z atrakcji, która budziła największe emocje, był spływ kajakowy. W tym roku dofinansujemy wyjazd dzieci na wycieczkę integracyjną do Chorwacji.
 • Wspólne projekty
  Naszą tradycją stały się świąteczne konkursy, w których wychowankowie zaprzyjaźnionych domów dziecka tworzą wyjątkowe kartki świąteczne. Najpiękniejsze prace drukujemy w formie świątecznych kart i wysyłamy do naszych Partnerów biznesowych.

Dom Nad Stawem

 • Wsparcie finansowe
  Przez wiele lat podopieczni „Domu nad Stawem” mogli liczyć na naszą regularną pomoc finansową. Udało nam się m.in. wesprzeć prace związane z remontem placówki oraz modernizacją znajdujących się w niej urządzeń. Ponadto zakupiliśmy atrakcyjne meble do dziecięcych pokoi oraz wyposażyliśmy kuchnię w nowoczesny i funkcjonalny sprzęt AGD. Również w święta pamiętamy o naszych małych podopiecznych, obdarowując ich słodkimi upominkami.
 • Wsparcie wychowawcze
  Wiemy, że pomoc finansowa to nie wszystko, dlatego aktywnie uczestniczyliśmy w życiu „Domu nad Stawem”. Zaangażowaliśmy się w „Projekt Palma”, który mobilizował dzieci do pilnej nauki, utrzymywania porządku oraz dobrego zachowania przez cały rok. W nagrodę najpilniejsi wychowankowie wyjeżdżali na dwutygodniową wycieczkę do ciepłych krajów. To jednak nie wszystko: po powrocie z wymarzonych wakacji podopieczni „Domu nad Stawem” zapraszali nas na część artystyczną, w ramach której prezentowali wrażenia z podróży swojego życia. Były to wydarzenia, na które z niecierpliwością czekały nie tylko dzieci, ale także wszyscy pracownicy Carefleet S.A.
 • Wspólne projekty
  Zależało nam na tym, by podopieczni „Domu nad Stawem” również zaangażowali się w życie Carefleet. Co roku organizowaliśmy konkurs plastyczny dla wychowanków domu dziecka na stworzenie wyjątkowej kartki świątecznej. Najpiękniejsza praca była drukowana i wysyłana do naszych Partnerów biznesowych jako świąteczna.

Programy edukacyjne

Dostrzegając potrzebę wdrażania nowoczesnych programów szkoleniowych, zwłaszcza dla specjalistów z branży samochodowej rozpoczęliśmy współpracę ze Szkołą Bezpiecznej Jazdy, która zaowocowała stworzeniem projektu edukacyjnego dla firm zarządzających flotą samochodową pt. Safe Driving School – Carefleet. Głównym celem szkolenia jest zwiększenie bezpieczeństwa w polskich flotach samochodowych poprzez praktyczną naukę m.in.:

 • Hamowania z systemem ABS
 • Pokonywania zakrętów
 • Posługiwania się hamulcem ręcznym
 • Zachowania w trudnych sytuacjach

Uczestnicy programu mogą sprawdzić się również na płycie poślizgowej oraz przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach samochodowych.

Sport

Prowadząc firmę odpowiedzialną społecznie, aktywnie wspieramy sportowe przedsięwzięcia dzieci i młodzieży. Nawiązaliśmy m.in. współpracę z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego, żeby wspomóc przyszłych mistrzów sportu. Dotychczas firma Carefleet zaangażowała się w następujące przedsięwzięcia:

 • Wsparcie finansowe dla grupy gimnazjalistów trenujących narciarstwo
 • Wyposażenie nastoletnich sportowców w wygodną odzież i obuwie sportowe

Zdrowie i bezpieczeństwo

W ramach działań z zakresu CSR firma Carefleet finansuje również nietypowe przedsięwzięcia. Jednym z przykładów takich działań jest wsparcie udzielone Wrocławskiej Grupie Ratownictwa Medycznego PCK, dzięki któremu jednostka mogła uczestniczyć w nowoczesnych ćwiczeniach systemu reagowania kryzysowego „Epifaktor 2011”. Program przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki wsparciu Carefleet ochotnicy z Wrocławskiej Grupy Ratowniczej mogli szkolić się w towarzystwie m.in. jednostki medycznej Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych oraz oddziałów Polskiej Agencji Atomistyki.