ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Przeglądy i naprawy

Co wchodzi w zakres usługi serwisowej Carefleet?

W skład usługi serwisowej w leasingu Carefleet wchodzą przeglądy okresowe, naprawy mechaniczne wynikające z eksploatacji pojazdu oraz serwis ogumienia (wymiana i przechowywanie opon).

Leasingowy serwis ogumienia – dlaczego jest to tak dobre rozwiązanie dla leasingobiorców?

Serwis ogumienia Carefleet możesz docenić szybciej, niż myślisz. Dobre, niezniszczone opony to podstawa tego, aby jeździć bezpiecznie i czuć się pewnie na drodze. Pamiętaj też, że jako leasingobiorca jesteś zobowiązany czuwać nad stanem technicznym pojazdu, co dotyczy również ogumienia.

W serwisie ogumienia Carefleet:

 • wymienisz opony na nowe

Niestety stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia, co ma fatalny wpływ na ogumienie. Ponadto jeśli wykorzystujesz leasingowany samochód podczas wyjazdów służbowych, a udając się na delegację, przemierzasz nim setki lub tysiące kilometrów, to stan bieżnika pogorszy się na skutek eksploatacji pojazdu.

Jeżdżenie z mocno zniszczonymi oponami to duże ryzyko wypadku, utarty kontroli nad pojazdem. Właśnie dlatego oferujemy naszym klientom leasingowy serwis ogumienia. Jeśli zgłosisz się do nas, specjaliści zajmą się autem, ocenią zużycie bieżnika, a jeżeli będzie to konieczne, zdecydują o wymianie opon.

 • naprawisz uszkodzoną oponę

NIekiedy okazuje się, że zniszczone, zepsute ogumienie można naprawić. Jedną taką decyzję mogą podjąć jedynie specjaliści. Dlatego w przypadku, jeśli będziesz miał zastrzeżenia co do stanu opon, skontaktuj się z nami. Skierujemy Cię do serwisu, w którym fachowiec sprawdzi ogumienie i oceni, czy można je zreperować.

 • wymienisz ogumienie letnie na zimowe i zimowe na letnie

Korzystając z naszej oferty, nie musisz szukać zakładu, który zajmie się wymianą opon. Zadzwoń do nas, a powiemy Ci, gdzie możesz skorzystać z usługi serwisowej w leasingu.

 • nie będziesz musiał martwić się o przechowywanie ogumienia

Nie będzie ono zajmować miejsca w Twoim garażu. W przechowywaniu opon pomoże Ci serwis Carefleet.

Przegląd pojazdu w leasingu – jak jest przeprowadzany?

Leasingowany samochód to Twoje, ale też nasze oczko w głowie. Dlatego skrupulatnie sprawdzamy jego stan techniczny podczas przeglądów. 

Fachowcy ze współpracujących z nami serwisów sprawdzają:

 • oświetlenie – oceniają oni, czy działa ono poprawnie oraz przyglądają się reflektorom pod kątem tego, czy nie znajdują się na nich pęknięcia;
 • zawieszenie – kontrola zawieszenia polega na weryfikacji, czy nie pojawiły się w nim “luzy”;
 • ogumienie – tym, na co zwraca się szczególną uwagę, jest zużycie opon. Fachowcy sprawdzają między innymi wysokość bieżnika;
 • to, jak działają hamulce;
 • stan nadwozia – fachowcy z serwisu oceniają stan szyb. Weryfikują oni, czy nie znajdują się na nich drobne rysy, pęknięcia. Oprócz tego sprawdzą oni stan progów;
 • zużycie układu kierowniczego – w tym celu analizują stan połączeń i wielkość ruchu jałowego.

Przegląd pojazdu w leasingu obejmuje też sprawdzenie pasów, układu wydechowego, sprawności silnika. Gdy auto wyjedzie z serwisu, masz pewność, że jest ono w pełni sprawne lub wiesz, jakie usterki powinny zostać naprawione. Dlatego pomoc fachowców jest bezcenna – wykrycie nieprawidłowości pozwala zapobiec poważnej awarii, która może przydarzyć się w najmniej odpowiednim momencie.

W przypadku wykrycia usterki skontaktuj się z nami – wyjaśnimy Ci, co zrobić w tej sytuacji. 

Gdzie mogę dokonać przeglądu mojego pojazdu?

Przeglądy i naprawy wykonywane są w serwisach współpracujących z Carefleet S.A., Badania techniczne odbywają się na stacjach kontroli pojazdów wskazanych przez Carefleet.

Co zrobić, gdy zauważysz, że samochód nie sprawuje się tak dobrze, jak do tej pory?

 • pamiętaj, aby nie podejmować żadnych działań na własną rękę. W związku z zapisami znajdującymi się w umowie leasingowej musisz o każdej usterce, awarii informować Carefleet. Aby to zrobić, wystarczy zadzwonić do Centrum Obsługi Kierowców, które działa całodobowo;
 • po kontakcie z nami, wskażemy Ci serwis, który zajmie się Twoim autem – wybierzesz dogodny dzień i godzinę wizyty w warsztacie. W serwisie będą czekali na Ciebie fachowcy, którzy profesjonalnie zajmą się leasingowanym samochodem.

O czym powinienem pamiętać udając się do serwisu?

Przed przekazaniem samochodu do naprawy należy okazać kartę serwisową Carefleet oraz poinformować doradcę serwisowego o tym, że pojazd jest zarządzany w Carefleet S.A.

Karta serwisowa jest wydawana każdemu, kto skorzystał z naszej oferty i leasinguje auto.

Kiedy mam wykonać badanie techniczne mojego auta?

Termin następnego obowiązkowego badania technicznego jest wskazany w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Odstawiłem auto na przegląd, a serwis informuje mnie o potrzebie zamówienia dodatkowych części. Moje auto będzie unieruchomione. Co powinienem zrobić?

Należy skontaktować się z Carefleet Assistance, który udostępni auto zastępcze. Długość wynajmu zależy od wybranego wariantu Assistance. Nasi konsultanci są do dyspozycji Klientów przez całą dobę pod numerem +48 22 543 66 66.

Usługa assistance to poduszka bezpieczeństwa dla wszystkich kierowców, którzy zdecydowali się na leasingowanie auta. Jest to zabezpieczenie na wypadek:

 • gdy auto niespodziewanie odmówi posłuszeństwa – i to wiele kilometrów od firmy czy domu;

Usługa assistance zapewnia, że na miejscu zdarzenia pojawi się fachowiec, który naprawi auto – oczywiście jeśli będzie to możliwe. W innym przypadku samochód zostanie odholowany do najbliższego serwisu. Dlatego decydując się na ofertę Carefleet, zapewniasz sobie wsparcie, gdy niespodziewanie dojdzie do awarii – pomożemy Ci nawet wtedy, gdy będziesz znajdował się w trasie;

 • poważnej, długiej naprawy pojazdu – Twoja firma nie zostanie bez samochodu, jeśli ulegnie on awarii;

Zepsute auto to spory problem – zwłaszcza dla właścicieli firm. Awaria samochodu może spowodować odwołanie podróży służbowej, problemy z dostawą. Naprawa pojazdu może też potrwać. Jednak jeśli zdecydujesz się na korzystanie z Carefleet Assistance, możesz spać spokojnie. Mimo problemów z autem Twoja firma będzie funkcjonować normalnie – dostarczymy Ci samochód zastępczy.

Usługa serwisowa w leasingu to poczucie bezpieczeństwa, wsparcie, gdy w najmniej oczekiwanym momencie dojdzie do wypadku na drodze. To także przeglądy, które pozwalają szybko wykryć ewentualne usterki i je naprawić.