ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Odbiór nowego samochodu to długo wyczekiwany moment. Jednak w tej sytuacji ważnym jest, aby zachować zimną krew i dopełnić wszelkich formalności. Jako leasingobiorca powinieneś przyjrzeć się nie tylko stanowi technicznemu auta i temu, czy nie ma ono defektów. Równie istotny jest odbiór dokumentów w leasingu – są one niezbędne do tego, aby móc korzystać z pojazdu.

Odbiór samochodu

Jako leasingodawcy dokładamy wszelkich starań, aby samochód jak najszybciej trafił w Twoje ręce i aby cala procedura odbywała się sprawnie. Dbamy też o to, aby auto miało niezbędną dokumentację – zweryfikujemy w Twojej obecności, czy jest ona kompletna i poprawna. 

To, jak sprawnie wygląda u nas odbiór dokumentów w leasingu i przekazanie samochodu, jest kolejnym z powodów, który powinien przekonać Cię do skorzystania z naszej oferty. Dlatego już dziś pomyśl o tym, aby skontaktować się z Carefleet – niewiele dzieli Cię od zapewnienia nowoczesnego środka transportu swojej firmie!

Odbiór samochodu – kiedy leasingobiorca może odebrać auto?

Zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla naszych klientów jest czas. Oferujemy leasing aut dla firm, dlatego wydawane przez nas pojazdy muszą jak najszybciej trafiać w ręce leasingobiorców. Wiemy, że samochody te są potrzebne naszym klientom do odbywania podróży służbowych, ale także do transportu dostaw towarów. Dlatego staramy się, aby auto można było odebrać od nas nawet w ciągu kliku dni od momentu podpisania umowy.

Jak wygląda odbiór auta w leasingu?

  • po pozytywny rozpatrzeniu wniosku i zawraciu umowy lesingu kontaktujemy się z dostawcą samochodu. Od chwili, gdy poinformujemy go, że formalności zostały dopełnione, czekamy na sygnał, że Twój samochód jest gotowy do wydania;
  • w tym momencie nasz pracownik – opiekun Carefleet – skontaktuje się z Tobą lub z osobą, która jest odpowiedzialna w Twojej firmie za flotę pojazdów. Zostaną wtedy ustalone warunki przekazania samochodu;
  • odbiór samochodu jest możliwy we Wrocławiu lub w Warszawie – dlatego ustalimy dogodny dla Ciebie termin spotkania i odbioru auta.

W czasie odbioru auta od naszego pracownika otrzymasz dokumenty i niezbędne wyposażenie. Udzieli Ci on także wyczerpujących odpowiedzi na Twoje pytania – możesz liczyć na nasze wsparcie przez cały czas trwania umowy leasingowej.

Odbiór dokumentów w leasingu – oto co przekażemy Ci wraz z samochodem!

Samochód, który odbierzesz, będzie zarejestrowany na leasingodawcę. To on dysponuje wszystkimi niezbędnymi dokumentami. 

Jednak jesteśmy zobowiązani do tego, aby je Tobie przekazać. Jest to konieczne, gdyż możesz być poproszony o ich okazanie przez różne organy.

Pracownik Carefleet wyręczy Ci wraz z kluczykami do samochodu:

dowód rejestracyjny

Jest to najważniejszy dokument, który musisz otrzymać od leasingodawcy. Znajdują się w nim dane na temat samochodu, ale także informacje o tym, kto jest jego właścicielem.

Mimo że obecnie nie ma obowiązku, aby prowadząc pojazd, mieć przy sobie ten dokument, to jednak przydaje się on w różnych sytuacjach. Warto zabrać go w przypadku podróży zagranicznej czy załatwiając różne formalności dotyczące samochodu;

umowę OC do leasingu

Obowiązek opłacenia polisy w leasingu spoczywa na leasingodawcy – czyli na faktycznym właścicielu auta. Ponadto – tak jak w przypadku dowodu rejestracyjnego – nie trzeba mieć jej zawsze przy sobie. Mimo tego wręczenie polisy w leasingu będzie dla Ciebie potwierdzeniem, że samochód jes objęty obowiązkowym ubeoieczniem od odpowiedzilaności cywilnej;

instrukcja obsługi samochodu w leasingu

Wraz z samochodem otrzymasz też kompletną instrukcję obsługi auta. Jest to obszerny folder, w którym są szczegółowo omówione zasady korzystania z pojazdu. Znajdziesz tam m.in. informacje na temat tego, co oznaczają włączające się kontrolki czy jak działają światła;

książkę serwisową pojazdu 

Będą w niej zapisywane wszystkie naprawy i przeglądy stanu technicznego auta. Tym samym będzie ona stanowiła historię pojazdu – znajdą się w niej informacje np. na temat zepsutych lub wymienionych części;

karta serwisowa leasingu Carefleet 

To karta wystawiona przez nas – będzie ona Ci potrzebna podczas serwisowania samochodu.

Niezbędne elementy wyposażenia samochodu przekazywanego w ramach leasingu

Otrzymasz od nas samochód, który będzie gotowy do drogi – dotyczy to zarówno dopełnionych formalności, jak i tego, jakie elementy wyposażenia samochodu otrzymasz.

Oprócz polisy, instrukcji obsługi samochodu w leasingu, książki serwisowej pojazdu, dowodu rejestracyjnego otrzymasz też:

komplet kluczyków 

Wraz z opiekunem Carefleet sprawdzisz, czy wszystkie drzwi pojazdu otwierają się i czy zamki są sprawne;

kamizelkę odblaskową

Polskie prawo nie nakłada obowiązku wożenia ze sobą takiej odzieży, jednak my dbamy o bezpieczeństwo osób, które skorzystały z naszych usług. Kamizelka odblaskowa może przydać Ci się, kiedy będziesz musiał wysiąść z samochodu, aby np. rozstawić trójkąt ostrzegawczy;

gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami te elementy wyposażenia samochodu musisz zawsze mieć w pojeździe. Ich brak w czasie kontroli drogowej oznacza nałożenie mandatu.

O co jeszcze warto zadbać, odbierając dokumenty i samochód w leasingu?

Nasz pracownik będzie też upoważniony do tego, aby przekazać Ci kody pojazdu. W przypadku odbioru niektórych samochodów leasingobiorcom jest też przekazywane pozwolenie czasowe.

Ponadto podczas spotkania z opiekunem z Carefleet zostanie spisany protokół zdawczo-odbiorczy. Będą zawarte w nim informacje na temat samochodu oraz oświadczenia dwóch stron – leasingodawcy i leasingobiorcy.

W treści takiego dokumentu znajdują się oświadczenia odbierającego samochód. Musi on przyznać, że zna stan techniczny, prawny auta oraz nie ma co do niego żadnych zarzutów. Oprócz tego potwierdzi on na piśmie, że wraz z autem dostał wszelkie niezbędne dokumenty (m.in. pozwolenie czasowe, OC do leasingu, kartę serwisową leasingu) oraz niezbędne elementy wyposażenia samochodu. 

Opiekujemy się naszymi klientami od momentu wnioskowania o leasing auta aż do końca umowy. Dlatego dbamy o to, aby wszelkie formalności zostały załatwione skrupulatnie. Dzięki temu leasingobiorca może spać spokojnie i cieszyć się z korzystania ze swojego nowego auta.

Jak wygląda wzór karty serwisowej pojazdu Carefleet?