ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Leasing operacyjny

Dla osób, które do funkcjonowania firmy potrzebują floty pojazdów wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem jest leasing samochodu osobowego. Usługa polega na udostępnianiu właścicielowi firmy auta w formie odpłatnej na określonych warunkach i na określony czas. Firma świadcząca usługi może narzucić przedsiębiorcy pewne ograniczenia w użytkowaniu pojazdu, nie powinny one jednak zakłócać w żaden sposób funkcjonowania firmy. Jeśli obie strony uzgodniły to w umowie, po zakończeniu okresu leasingu samochodowego, auto może zostać wykupione przez przedsiębiorcę. Cena wykupienia samochodu w leasingu zależy głównie od dwóch czynników: wysokości opłaty wstępnej i wysokości raty. Należy jednak podkreślić, że samochody w leasingu można oddać usługodawcy, ponieważ wykupienie pojazdu jest opcjonalne.

Jak działa leasing operacyjny?

Zasady, na jakich opiera się leasing samochodów jest bardzo prosty. Przedsiębiorca, który chce skorzystać z usług naszej firmy zapoznaje się z ofertą udostępnianych przez nas pojazdów i wybiera auto lub auta, które spełniają jego wymagania. Umowę podpisuje się na określony czas i na określonych warunkach – wysokość rat zależy od modelu pojazdu, czasu trwania umowy itd. Na koszty usługi składają się:

  • comiesięczna rata (rata kapitałowa i raty odsetkowe),
  • opłata wstępna,
  • ewentualna opłata końcowa.

Oferujemy elastyczny leasing na samochód, przez co każdy Klient znajdzie w naszej ofercie coś w sam raz dla siebie. Zarówno wysokość comiesięcznych rat, jak i opłat wstępnej i końcowej, możemy dowolnie modyfikować.

Zalety leasingu operacyjnego

Auto przez okres trwania usługi jest własnością naszej firmy, dzięki czemu wymagania gwarancyjne wobec przedsiębiorców nie są wysokie. Istotnym plusem jest również oszczędność związana z samym nabyciem auta – leasing samochodowy jest znacznie tańszy od kredytu czy kupna auta osobowego – nie trzeba bowiem jednorazowo wykładać znacznych środków finansowych.

Biorąc samochód w leasing na firmę, otrzymujesz nowy samochód. Dla wielu osób stawiających samochód w leasingu ponad zakup auta na kredyt czy za gotówkę, możliwość użytkowania nieużywanego pojazdu niskim kosztem okazuje się kluczową zaletą.

Rodzaje leasingu operacyjnego

Leasing operacyjny samochodu osobowego to efektywna forma finansowania aut służbowych oraz skuteczne narzędzie optymalizacji podatkowej. Ciesz się korzyściami wynikającymi z posiadania firmowej floty aut bez nadwyrężania płynności finansowej Twojego przedsiębiorstwa.

Kolejnym podziałem jest rodzaj zwrotny i operacyjny. Zwrotny to sprzedaż przez Klienta środka trwałego usługodawcy i użytkowanie go zgodnie z zasadami umowy. Bardzo korzystnym rozwiązaniem z perspektywy przedsiębiorcy jest leasing operacyjny samochodu osobowego, który zapewnia mu możliwość wyboru – może wykupić auto, ale nie musi.

Poza tym możemy wyróżnić warianty z niskim lub wysokim wykupem. Niski wykup oznacza, że raty rozłożone są tak, by auto zostało spłacone jeszcze w okresie świadczenia usługi. Wykup wysoki wiąże się z niską wysokością rat, ale znacznie większą kwotą wykupu po zakończeniu usługi.

Samochód w leasingu to opcja dla firm ceniących elastyczność. Dla każdego Klienta przygotowujemy indywidualne oferty leasingu na samochód. Zachęcamy zatem do kontaktu w celu ustalenia szczegółów. W razie jakichkolwiek wątpliwości, chętnie je wyjaśnimy.

Korzyści leasingu operacyjnego w Carefleet S.A.

Oszczędność czasu dzięki redukcji obowiązków administracyjnych

Zbiorcza faktura dla wszystkich aut wchodzących w skład floty

Możliwość skorzystania z usługi bez ponoszenia wysokich nakładów inwestycyjnych

Niższa miesięczna rata dzięki preferencyjnym cenom zakupu auta wynegocjowanym przez Carefleet S.A.

Podatek VAT jest płacony od każdej faktury, w przypadkach aut osobowych prawo daje możliwość jego odliczenia tylko w 50%

Od podatku odlicza się pełną ratę (kapitał oraz odsetki)

Czynsz inicjalny, opłaty manipulacyjne, prowizje, miesięczne raty oraz koszty eksploatacji w całości stanowią koszty uzyskania przychodu dla firmy

Czym charakteryzuje się leasing operacyjny samochodu osobowego w Carefleet S.A.?

Wysokość raty proporcjonalna do stopnia eksploatacji pojazdu

Umowy podpisywane są na okres od 24 do 48 miesięcy

W trakcie trwania umowy auto znajduje się w ewidencji środków trwałych Carefleet S.A.

Po zakończeniu kontraktu Klient może oddać pojazd osobowy i podpisać umowę na nowe auto

Dowiedz się więcej na temat
wynajmu długoterminowego w Carefleet