ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Dopłaty z programu “Mój Elektryk” i inne korzyści

Czystsze powietrze, ograniczenie emisji toksycznych gazów cieplarnianych, ochrona przyrody – właśnie to ma na celu rządowy program “Mój Elektryk”. Został on stworzony po to, aby zachęcić kierowców do zamiany aut z silnikami spalinowymi na takie, które nie produkują szkodliwych spalin. Tym, co ma przekonać do takiej “przesiadki”, jest wysoka dotacja. 

Auta zeroemisyjne z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Teraz do ich wyboru przekonują także dopłaty do leasingu i ich zakupu. Oprócz tego ten, kto stanie się właścicielem przyjaznego środowisku samochodu, może liczyć na inne ulgi i korzyści,

Dlatego jeśli i Ty zastanawiasz się nad przesiadką na elektryczny pojazd, chcesz poruszać się ekologicznym autem, już dziś skontaktuj się z Carefleet – pomożemy Ci w załatwieniu wszelkich formalności.

Program Mój Elektryk w Carefleet to:

Dostęp do Centrum Obsługi Kierowców
przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Oszczędności dzięki możliwości
skorzystania z dopłat

Zmniejszenie emisji spalin dzięki zastosowaniu
silnika zeroemisyjnego

Wysokość dofinansowania

Maks. koszt kwalifikowany (PLN)
 
Maks. szacunkowa cena netto pojazdu (PLN)
 
Część podatku VAT w koszcie kwalifikowanym (PLN)
 
Szacowana cena brutto pojazdu (PLN)
 
Komentarz
 Jeśli Beneficjent ma prawną możliwość odliczenia
 
 
225 000
 
225 000
 
0
 
276 750
 
100% VAT
225 000201 79323 206248 20550% VAT
225 000182 92742 073225 000Nie ma prawnej możliwości odliczenia VAT

Leasing samochodów zeroemisyjnych w ramach programu “Mój Elektryk”

Program “Mój Elektryk” został stworzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie można otrzymać na auta, które są zasilane energią elektryczną lub wodorem. Są to auta zeroemisyjne, czyli takie, które w czasie jazdy nie uwalniają do atmosfery jakichkolwiek toksycznych gazów. 

Program ten jest realizowany od lipca 2021 roku i będzie można z niego skorzystać do końca 2026 roku. Może jednak zdarzyć się, że pula środków finansowych przeznaczonych na dotację – która wynosi 500 000 000 zł – wyczerpie się wcześniej. Wnioski o dofinansowanie auta elektrycznego można składać najpóźniej do końca września 2025 roku.

Z dopłaty w ramach programu “Mój Elektryk” mogą skorzystać osoby, które kupią nowy, elektryczny samochód oraz ci, którzy planują leasing takiego pojazdu – i to także w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Dzięki temu z dofinansowania może skorzystać szeroka grupa kierowców.

Dopłaty do leasingu są możliwe dla aut: 

 • osobowych, w których można przewozić do 8 osób – są to zeroemisyjne pojazdy kategorii M1
 • dostawczych, których masa nie przekracza 3,5 t – są to pojazdy zeroemisyjne kategorii N1.

Ponadto z dofinansowania leasingu samochodów zeroemisyjnych mogą skorzystać:

 • osoby fizyczne
 • rolnicy
 • firmy, stowarzyszenia, fundacje, instytuty badawcze, organizacje religijne.

Jak ubiegać się o dopłatę do leasingu samochodu elektrycznego?

Aby otrzymać dopłatę do leasingu auta elektrycznego, należy wypełnić stosowny wniosek – w tym przypadku trzeba złożyć go bezpośrednio w firmie leasingowej. Korzystając z oferty Carefleet, możesz liczyć na wsparcie i pomoc podczas zbierania oraz uzupełnienia dokumentacji.

Od tego, aby otrzymać dofinansowanie na leasing samochodu elektrycznego, dzielą Cię 3 kroki:

 • składasz wniosek w CAREFLEET;
 • weryfikujemy go i przekazujemy do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej;
 • otrzymujesz zgodę na dopłatę, podpisujesz stosowne umowy i wydajemy Ci samochód.

To, jak wysokie będzie dofinansowanie, zależy od samego pojazdu oraz od kategorii leasingobiorcy. Można jednak spodziewać się, że miesięczna rata za auto elektryczne będzie niższa o kilkaset złotych. Szacuje się, że dopłaty będą wynosić od 300 do nawet 800 zł.

Co zyskujesz, przystępując do programu “Mój Elektryk”?

Złożenie wniosku o dopłatę do leasingu nie jest trudne – procedura ta jest uproszczona do minimum, gdyż za większość formalności odpowiada firma leasingowa. Ponadto możesz liczyć na pomocy specjalistów z Carefleet, dlatego proces zbierania i uzupełnianie dokumentacji będzie dla Ciebie mało kłopotliwy. 

Przystąpienie do programu “Mój Elektryk” oznacza, że:

 • otrzymasz dofinansowanie na leasing – w ten sposób zmniejszą się raty, które będziesz zobowiązany zapłacić. Dofinansowanie może wynosić nawet kilkaset złotych – o tyle więcej zostanie każdego miesiąca w Twojej kieszeni;
 • będziesz jeździł nowoczesnym, w pełni ekologicznym autem – może być to pojazd elektryczny lub na wodór. Tym samym przyczynisz się do poprawy jakości powietrza;
 • będziesz mógł dokonać odliczenia podatku w leasingu – jeśli korzystasz z leasingu na samochód elektryczny w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. W związku z tym w Twojej kieszeni zostanie kolejna, dodatkowa kwota pieniędzy.

Pamiętaj, że decydując się na skorzystanie z oferty Carefleet, zyskujesz jeszcze więcej. Przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę możesz liczyć na pomoc pracowników z naszego Centrum Obsługi Kierowców.

Leasing samochodu elektrycznego – ukłon w stronę środowiska

Spaliny, gazy cieplarniane są toksyczne dla ludzi, ale wyrządzają też wiele szkód na całej planecie. Są one odpowiedzialne m.in. za:

 • wzrost średniej temperatury na Ziemi – w ciągu stu lat wzrosła ona o niemal 1 °C – już teraz ma to poważne konsekwencje dla przyrody;
 • ekstremalne, nietypowe dla danych regionów zjawiska pogodowe – susze, pożary lasów, trąby powietrzne, powodzie;
 • kryzysy gospodarcze – związane między z innymi problemami z uprawą zbóż, roślin, hodowlą zwierząt, a co za tym idzie – z dostępem do żywności i jej cenami.

Emisja dużych ilości CO2 do atmosfery to efekt między innymi korzystania z samochodów z silnikiem spalinowym. To transport drogowy odpowiada w dużej mierze za zanieczyszczenie powietrza i zmiany klimatyczne. Ratunkiem w tej sytuacji są pojazdy elektryczne, dzięki którym można:

 • podróżować, przemieszczać się zeroemisyjne, tzn. nie emitując szkodliwych substancji do atmosfery;
 • przyczynić się do ochrony przyrody i polepszenia stanu powietrza – decyzja o leasingu auta elektrycznego ma wymiar globalny. Jest to ważny krok w kierunku ochrony środowiska naturalnego.

Jakie korzyści czekają na Ciebie, jeśli zdecydujesz się na leasing auta zeroemisyjnego?

Odliczenie podatku w leasingu to nie jedyna korzyść, jaka jest związana z wyborem auta elektrycznego. Dla tych, którzy zdecydowali się na pojazd zeroemisyjny, czekają ulgi i specjalne przywileje. Niektóre z nich już funkcjonują, a inne wejdą w życie lada moment. Przywilejami tymi są:

 • możliwość jazdy buspasami,
 • darmowe parkowanie,
 • brak opłat za przejazd buspasami,
 • rabaty na usługi ładowania.

Ponadto wybierając samochód elektryczny, będziesz mógł wjechać do stref zamkniętych dla pojazdów spalinowych – znajdują się one na terenie całej Unii Europejskiej.

Jeśli interesuje Cię dofinansowanie na leasing, chcesz skorzystać z programu “Mój Elektryk”, zgłoś się do nas – decydując się dziś na auto zeroemisyjne, możesz wiele zyskać. Udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat składania wniosku, odliczania dofinansowania w leasingu, wyjaśnimy, jak wygląda dopłata – szybko przekonasz się, że takie rozwiązanie jest idealne także dla Ciebie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? 

Zapytaj naszego doradcę o szczegóły programu „Mój Elektryk”