ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Opony – serwis ogumienia

Co wchodzi w zakres usługi serwisu ogumienia?

Serwis ogumienia w leasingu to spore ułatwienie dla leasingobiorców. Korzystając z naszej oferty, nie musisz sam szukać sprawdzonego warsztatu, który zajmie się twoim autem. Z Carefleet współpracują wyłącznie godne zaufania serwisy opon, w których pracują wykwalifikowani fachowcy. Dlatego możesz bez obaw powierzyć im auto – serwisanci zajmą się nim profesjonalnie. 

Serwis ogumienia w leasingu Carefleet oferuje:

Sezonową wymianę opon

Mimo że nie ma ustawowego wymogu, aby zmieniać opony letnie na zimowe i zimowe na letnie, to chyba nikogo nie trzeba przekonywać do wymiany ogumienia.

Zimą na drogach mogą panować bardzo trudne warunki. Dlatego jeśli nie zdecydujesz się na wymianę opon w leasingu na przystosowane do tej pory roku, ryzykujesz. Nawet jeśli jesteś wytrawnym kierowcą, możesz wpaść w poślizg – może mieć to tragiczne konsekwencje. Zagraża to nie tylko samemu pojazdowi, ale także życiu Twojemu i innych uczestników ruchu drogowego. 

Natomiast jeśli nie wymienisz zimowych opon na letnie w odpowiednim terminie, Twój samochód będzie zużywał więcej paliwa. Oprócz tego zimówki znacznie szybciej zużywają się, jeśli są wykorzystywane latem. Właśnie dlatego nigdy nie powinieneś rezygnować z sezonowej wymiany opon. 

Wymianę lub naprawę uszkodzonej opony

Jeśli zauważysz, że uszkodzenie opony – ubytek lub rozcięcie znajdujące się na jej powierzchni – nieoceniona okaże się pomoc naszego serwisu.

Współpracujący z nami fachowcy zdiagnozują problem i zdecydują, jak go rozwiązać. Bywa, że uszkodzenie opony można naprawić. Dotyczy to sytuacji, gdy jest ona rozdęta, przecięta, znajduje się na niej ubytek gumy. Ponadto defekty mogą być usuwane zarówno ze stopki, czoła, barku, jak i boku opony. 

Specjalista naprawia uszkodzoną oponę poprzez nałożenie na jej powierzchnię środka naprawczego. Kiedy się on utwardzi, jest szlifowany – ogumienie staje się wtedy na powrót sprawne.

Serwisant po przeprowadzeniu diagnostyki może jednak zadecydować, że opona nie nadaje się do naprawy. Wtedy konieczna okazuje się jej wymiana.

Dzięki serwisowi ogumienia w leasingu możesz być spokojny. Nawet jeśli opona zostanie przebita, będzie wymagała naprawy lub wymiany, będzie czekała na Ciebie pomoc. Gdy skontaktujesz się z nami, skierujemy Cię do zakładu, który zajmie się ogumieniem leasingowanego samochodu.

Wymianę opon zużytych

Jeśli zawarłeś umowę na leasing samochodu, musisz dbać o jego stan techniczny i szybko reagować w przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości. Dotyczy to również ogumienia. Jest to jeden z elementów samochodów, który dość szybko się zużywa  – ze względu na intensywną eksploatację pojazdów.

Zużyte opony powinny być jak najszybciej wymienione. Jeśli tego nie zrobisz, jazda samochodem może być bardzo niebezpieczna. Możesz mieć problemy z kontrolą nad pojazdem i łatwo wpaść w poślizg.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami oponę należy wymienić, gdy jej bieżnik ma wysokość niższą niż 1,6 mm. Mimo tego zapobiegawczy kierowcą powinien zgłosić się do serwisu znacznie wcześnie.

Ponadto objawem tego, że ogumienie wymaga wymiany, są: wybrzuszenia, odklejanie się bieżnika, powierzchniowe rozdarcia, plamy wewnątrz opony.

Jeśli zauważysz defekty, które mogą sugerować, że opony są zużyte, niezwłocznie skorzystaj z serwisu ogumienia w leasingu. Skontaktuj się z nami i jak najszybciej umów się na wizytę we wskazanym przez nas warsztacie!

Przechowywanie opon

Zdajemy sobie sprawę z tego, że przechowywanie opon może być bardzo kłopotliwe. Często zawadzają one w garażu, w piwnicy, ma firmowym zapleczu i zajmują mnóstwo miejsca. Dlatego zapewniamy przechowywanie opon w ramach serwisu ogumienia.

Pamiętaj też, że to, gdzie przechowujesz opony, ma wpływ na ich stan. Współpracujący z nami fachowcy zadbają o to, aby zarówno ogumienie letnie, jak i zimowe, znalazło się w miejscu, gdzie panują odpowiednie warunki.

W naszym serwisie dokonasz sezonowej wymiany opon, a jeśli będzie taka potrzeba, szybko, bez problemu wymienisz je lub naprawisz. Powinno to zachęcić Cię, do skorzystania z naszej oferty.

Kiedy i jak dokonywana jest sezonowa wymiana opon w moim samochodzie? 

Wymiana opon realizowana jest w dogodnym dla Klienta terminie, a zazwyczaj rozpoczyna się w kwietniu oraz październiku. W celu dokonania sezonowej wymiany opon, należy skontaktować się bezpośrednio z serwisem oponiarskim w którym ostatnio była ona realizowana. 

Wychodzimy naprzeciw potrzebom wszystkich tych, którzy zdecydowali się na leasing samochodu w Carefleet i skorzystanie z serwisu ogumienia. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem pojazdu i nie wiesz, który to serwis możesz zadzwonić do COK Carefleet (+48 71 3 777 555), gdzie uzyskasz stosowną informację, a jeśli zajdzie taka potrzeba zlecisz relokację opon do dogodnego dla Ciebie serwisu.

Co robić w razie uszkodzenia opony?

W razie uszkodzenia opony prosimy o kontakt z COK Carefleet (+48 71 3 777 555). Przekażemy informację o najbliższym punkcie serwisowym, w którym opona zostanie naprawiona lub wymieniona na nową.

Fachowcy, którzy z nami współpracują, wiedzą, jak ważny dla naszych klientów jest czas. Dlatego możesz liczyć na błyskawiczną diagnostykę i szybkie podjęcie decyzji co do dalszych działań.

Serwis informuje mnie o potrzebie wymiany zużytych opon. Co powinienem zrobić? 

W przypadku stwierdzenia, iż opony nie nadają się do dalszej eksploatacji, należy skontaktować z COK Carefleet. Nasi konsultanci przekażą informację o dalszych czynnościach.

Jeśli fachowiec zadecyduje, że opona nie nadaje się do dalszej eksploatacji, będziesz musiał ją jak najszybciej wymienić. Dlatego, im szybciej się z nami skontaktujesz, tym szybciej specjaliści zajmą się Twoim autem. Miej jednak na uwadze, że zgodnie z warunkami umowy nie możesz sam podejmować decyzji o wymianie opon w leasingu poszczególnych części samochodu na nowe. 

Gdzie przechowywane są moje opony?

W celu lepszej kontroli stanu opon, a także dla usprawnienia działań operacyjnych podczas wymiany, ogumienie jest przechowywane wyłącznie w serwisach oponiarskich wskazanych przez Carefleet S.A

Samodzielne przechowywanie opon może być kłopotliwe także z tego względu na to, że ogumieniu trzeba zapewnić odpowiednie warunki. Nie można trzymać ich w dowolnym miejscu, gdyż mogłoby to doprowadzić do ich zniszczenia. 

W jaki sposób powinno być przechowywane ogumienie samochodowe?

  • zanim opony zostaną umieszczone w miejscu, w którym spędza sezon letni lub zimowy, powinny zostać dokładnie umyte. Ponadto należy je starannie osuszyć;
  • należy wybrać też właściwe miejsce do ich przechowywania – w pobliżu ogumienia samochodowego nie powinny znajdować się rozpuszczalniki, środki smarne, paliwa, Ponadto nie nie należy umieszczać opon w pobliżu źródeł ciepła, czyli grzejników, kotłów, rur 

Opony powinny być składowane w chłodnym, suchym pomieszczeniu. Nie musi ono być ciemne, jednak ogumienie nie może być narażone na bezpośrednie nasłonecznienie. Opon nie można przechowywać na zewnątrz – nawet jeśli zostaną przykryte folią. 

Nie można w żadnym wypadku wieszać ich na hakach. Powinny być one ustawiane w słupku (jedna na drugiej) lub pionowo.

Zapewnienie właściwych warunków do przechowywania ogumienia może być w niektórych przypadkach niemożliwe. W piwnicy, w garażu nie zawsze znajduje się dostateczna ilość miejsca. Ogumienie może zawadzać i zajmie sporo miejsca. 

Właśnie dlatego serwis opon Carefleet daje możliwość pozostawienia ich pod opieką fachowców, dzięki temu wrócą one do Ciebie w doskonałym stanie. Odbierzesz je dokładnie wtedy, kiedy będziesz chciał – w dogodnym dla Ciebie terminie, po zakończeniu sezonu letniego lub zimowego.