ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Karty paliwowe

Kiedy otrzymam swoją kartę paliwową?

Karta paliwowa zostanie przekazana użytkownikowi w ciągu 10 dni roboczych od dnia rejestracji, zgodnie z ustaleniami pomiędzy Carefleet S.A., a usługobiorcą.

Od tego czasu będziesz mógł rozliczać płatności za tankowanie bezgotówkowo. Wystarczy, że okażesz kartę paliwową pracownikowi stacji paliw.

O czym muszę pamiętać użytkując moją kartę paliwową?

Karta paliwowa jest przypisana do konkretnego pojazdu. Oznacza to, że za jej pomocą pokryjesz jedynie koszty tankowania auta leasingowego. Karta nie może być używana do rozliczania płatności na stacjach benzynowych za zakup paliwa do innych samochodów – nawet do takich, które należą do leasingobiorcy i również są objęte umową leasingu z Carefleet.

Kod PIN do karty nie powinien być przechowywany w tym samym miejscu co sama karta

Karta może być stosowana na stacjach paliwowych określonych przez jej wystawcę. Są to punkty wskazane przez Carefleet. O tym, gdzie wykorzystać kartę paliwową, będziesz mógł Ty lub Twój pracownik dowiedzieć się podczas podpisywania umowy leasingowej. Współpracujemy ze stacjami paliwowymi na terenie całej Polski, dlatego nie musisz obawiać się, że jadąc w dłuższą trasę, nie będziesz mógł zatankować pojazdu za pomocą wydanej przez nas karty.

Podczas płacenia kartą paliwową, posiadacz może być proszony o podanie aktualnego stanu licznika pojazdu.

Jak działa karta paliwowa do samochodu leasingowego?

  • taką kartę otrzymasz podczas przekazania Ci samochodu wraz z dowodem rejestracyjnym i innymi dokumentami. Od tej pory powinieneś zawsze mieć ją w samochodzie, aby móc w wygodny sposób płacić na stacjach benzynowych za tankowanie auta leasingowego. Pamiętaj, aby oprócz karty mieć zawsze przy sobie kod PIN – jest on niezbędny do tego, by sfinalizować transakcję w punkcie sprzedaży paliwa;
  • karta paliwowa ma określony limit. Oznacza to, że w ciągu okresu rozliczeniowego – np. miesiąca – możesz wydać tylko określoną kwotę. Karty paliwowe mogą mieć limit np. 1 tys. zł lub 3 tys. zł. Daje to możliwość kontrolowania wydatków na paliwo. Takie rozwiązanie jest przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy karty paliwowe są wykorzystywane także przez Twoich pracowników;
  • by móc zapłacić za paliwo na stacji benzynowej, należy okazać kartę i podać numer PIN. Mimo tego że takie zakupy są robione z funduszy firmy, kierowca nie musi prosić o fakturę. Płatności za paliwo zapisywane są w specjalnym systemie. Jest to spore ułatwienie dla firm – korzystając z karty paliwowej, możesz sprawniej zapanować nad fakturami;
  • po okresie rozliczeniowym dostajesz zbiorczy rachunek – składają się na niego wszystkie kwoty wydane na stacjach paliwowych. Otrzymasz też fakturę wystawioną na firmę. 

Karta paliwowa do samochodu leasingowego umożliwia bezgotówkowe płacenie za paliwo na określonych stacjach. Dzięki temu leasingobiorca może na bieżąco kontrolować to, ile wydaje na paliwo. Nie musi obawiać się też o zgubienie faktury. Wszystko zostaje zapisane w systemie, a Carefleet po ustalonym okresie, przesyła na wskazany adres firmy zbiorcze rozliczenie z odpowiednimi dokumentami.

Czy mogę zatankować samochód zastępczy, używając mojej karty paliwowej?

Jeśli leasingowane auto zepsuje się, będzie dłużej naprawiane w serwisie, w ramach usług Assistance, otrzymasz na ten czas inny pojazdy. Tankowanie samochodu zastępczego może odbywać się na tych samych zasadach jak w przypadku eksploatacji przedmiotu leasingu. Jednak w takiej sytuacji trzeba jak najszybciej skontaktować się z nami. Aby uzyskać dostęp do karty paliwowej w aucie zastępczym należy wysłać email na adres: paliwo@carefleet.com.pl.

Korzystanie z tego bezgotówkowego rozliczania płatności na stacjach paliwowych wygląda zawsze tak samo. Kiedy dostęp do karty paliw zostanie odblokowany i będziesz chciał ją wykorzystać podczas tankowania samochodu zastępczego, wystarczy że:

  • zatankujesz paliwo
  • w kasie na stacji benzynowej użyjesz karty i podasz kod PIN.

Kwota należna do zapłaty zostanie dopisana do rachunku zbiorczego, który Carefleet prześle po zakończeniu okresu rozliczeniowego.

Co robić, w razie utraty karty?

Utrata karty paliwowej to spory problem dla kierowcy, który korzysta z leasingowanego pojazdu. Wraz z nią traci o możliwość bezgotówkowych płatności na stacjach paliw. 

Konsekwencje utraty karty paliwowej mogą być jednak o wiele poważniejsze. Jeśli dostanie się ona w niepowołane ręce, a znalazca okaże się nieuczciwy, może próbować on wykorzystać ją podczas tankowania własnego auta. Rachunek za zakup paliwa na stacji paliw dostanie jednak wtedy leasingobiorca.

Dlatego też w razie utraty karty (kradzież, zagubienie) należy niezwłocznie zgłosić ten fakt telefonicznie do COK Carefleet (+48 71 3 777 555) i przesłać wiadomość na adres mailowy: paliwo@carefleet.com.pl – karta zostanie zastrzeżona.

Od tego momentu ktokolwiek ją znajdzie, nie będzie mógł z niej skorzystać – dotyczy to zarówno leasingobiorcy, jak i znalazcy. Ponadto po jej utracie warto jak najszybciej wystąpić o wydanie nowej karty – w ten sposób Ty lub pracownicy Twoje firmy szybko odzyskacie możliwość bezgotówkowego opłacania rachunków na stacjach paliw.