ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Polska Grupa Farmaceutyczna przesiada się do pojazdów elektrycznych

Aktualności Carefleet, 2023-10-26

Kontrakt zawarty pomiędzy Polską Grupą Farmaceutyczną S.A., a Carefleet właśnie przekroczył 26 nowych, wydanych pojazdów elektrycznych. Na przełomie roku do floty dołączy jeszcze 10 kolejnych aut. Dzięki nowej e-flocie jeden z czołowych dystrybutorów leków i produktów medycznych w Polsce wkracza w erę elektromobilności.

Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. jest jednym z liderów branży dostaw farmaceutycznych. Od lat wyznacza w tym obszarze standardy, przyczyniając się do poprawy jakości życia Polaków. Dostawy leków do aptek to skomplikowany proces obwarowany szeregiem regulacji i przepisów. Dlatego PGF, jako marka świadoma swojej roli w łańcuchu dostaw, nieustannie poszukuje rozwiązań zwiększających ich wydajność, niezawodność i ekologiczność.

W tak dużej Organizacji zrobienie pierwszego kroku w stronę zrównoważonego transportu stanowi wyzwanie na wielu poziomach. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że PGF wybrało Carefleet jako swojego partnera w tym wymagającym i niezwykle istotnym procesie. Podpisana umowa stanowi dla nas dowód zaufania, ale też potwierdzenie kompetencji Carefleet w zakresie wdrażania elektromobilności. Wspieranie elektryfikacji jest jednym z istotnych filarów naszej strategii. Mamy niezbędny know-how, zaplecze i zespół, którego doświadczenie pozwala na skuteczne przeprowadzenie takiej mobilnej transformacjideklaruje Marzena Strzęp, Zastępca Dyrektora Account Management Carefleet S.A.

Nowa flota Polskiej Grupy Farmaceutycznej

Zgodnie z zapisami kontraktu specjalistyczne pojazdy dostarczone przez Carefleet spełniać będą wyśrubowane wymagania dotyczące między innymi przechowywania i przewożenia leków.

Ta część kontraktu napawa nas szczególną dumą. Sprostaliśmy wymaganiom branży, której standardy bezpieczeństwa są wyjątkowo restrykcyjne – komentuje Tomasz Wisz, Account Manager Carefleet. Flota dostarczona przez Carefleet obejmuje 150 aut osobowych oraz pojazdy specjalistyczne, m.in. 36 Mercedesów Sprinter eSprinter 311 (47 kWh), z których każdy wyposażony będzie w zabudowy izotermiczne, agregaty i specjalistyczne lodówki firmy Annmon, spełniające rygorystyczne warunki przechowywania i przewożenia leków ratujących życie.

Elektromobilność bez ograniczeń

Ekologiczna transformacja transportu zatacza coraz szersze kręgi i kolejne podmioty odważnie stawiają na innowacyjne i zrównoważone rozwiązania w tym zakresie. Dotąd nie brakowało jednak głosów kwestionujących możliwości pojazdów elektrycznych w obszarze logistyki towarów.

Zakontraktowane modele zaprzeczają mitom o mniejszej przydatności elektrycznych dostawczaków. Ładowność modelu eSprinter (nawet 848 kg) i jego zasięg (do 159 km) sprawiają, że jest on idealnym rozwiązaniem do transportu towarów (w tym wypadku – leków) w obrębie miast. Tu szczególnie istotna jest terminowość dostaw, a pamiętać należy o tym, że elektryczne vany omijają korki, korzystając z buspasów, nie podlegają przy tym nadchodzącym ograniczeniom wjazdu do centrum czy stref czystego transportu.

Zaufany partner

Transformacja w stronę zrównoważonego transportu nie może się obyć bez głębokiego zrozumienia potrzeb klienta, specyfiki jego organizacji i branży, w której działa. W takiej sytuacji zaufanie między partnerami ma kluczowe znaczenie. PGF stawia pierwsze kroki w elektromobilność, posiłkując się doświadczeniem Carefleet. Chociaż nasza flota i sposób zarządzania nią przechodzą gruntowną przemianę, sam proces przebiega bardzo sprawnie. Carefleet jest stabilnym partnerem, który wspiera nas na wszystkich etapach tego wymagającego wdrożenia. Nieoceniona okazała się również pomoc zespołu Carefleet w dopełnianiu formalności dotyczących finansowania floty z programu Mój Elektryk – od pisania wniosku po sfinalizowanie transakcjiprecyzuje założenia współpracy Dawid Stasiecki, Koordynator Floty PGF.

Wieloletnia umowa pomiędzy Carefleet, a PGF

Skonstruowanie tak rozległej umowy wymagało ścisłej współpracy pomiędzy całym zespołem Carefleet a przedstawicielami Polskiej Grupy Farmaceutycznej. Cieszymy się, że realizacja umowy i same negocjacje przebiegły tak sprawnie. Wiemy, że to dopiero początek elektrycznej rewolucji w PGF i już dziś wypatrujemy kolejnych etapów tej współpracy – komentuje Tomasz Wisz. W podobnym tonie perspektywy rozwoju partnerstwa z PGF kreśli prezes Carefleet, Daniel Trzaskowski: Od lat wyznaczamy trendy w zakresie elektromobilności. Pracownicy Carefleet każdego dnia wspierają wszystkich naszych klientów we wdrażaniu idei zrównoważonego transportu. Cieszymy się, że w tę drogę wyrusza dziś z nami Polska Grupa Farmaceutyczna.

Aktualności

Daniel Trzaskowski, prezes zarządu Carefleet w zarządzie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów

Aktualności Carefleet, 2024-04-04

Dnia 6 marca br. Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów(PZWLP ) wybrało nowe władze związku. Jednym z nowo powołanych członków zarządu PZWLP został Daniel Trzaskow...

Zmiana na stanowisku Dyrektora Sprzedaży w Carefleet S.A. Do zespołu dołączył doświadczony menadżer Robert Dudziński

Aktualności Carefleet, 2024-01-25

Wraz z początkiem roku nastąpiły zmiany w kluczowym obszarze działalności Carefleet S.A., jednej z wiodących polskich firm specjalizujących się w długoterminowym wynajmie floty pojazdów. No...

DPD Polska z flotą ponad 500 samochodów elektrycznych

Aktualności Carefleet, 2024-01-18

Z taśmy produkcyjnej do oddziałów i w ręce kurierów – DPD Polska systematycznie rozbudowuje swoje możliwości operacyjne w oparciu o zieloną technologię. Niskoemisyjna flota samochodowa...