ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Carefleet wzmacnia elektryczną flotę DPD

Aktualności Carefleet, 2023-01-09

Na mocy podpisanej jeszcze w 2021 roku umowy, Carefleet S.A. dostarczył 200 nowoczesnych pojazdów elektrycznych dla floty kurierskiej DPD Polska.

Umowa obejmowała 2 modele zeroemisyjnych furgonetek marki Mercedes-Benz: 160 eSprinterów oraz 40 eVito Furgon. Nowoczesne pojazdy napędza ten sam silnik elektryczny o mocy 85kWh. Podobny jest też ich zasięg w warunkach miejskich (eSprinter – około 180 kilometrów, eVito Furgon – około 170 kilometrów). Ładowanie akumulatora furgonetek do pełna trwa od 6 do 8 godzin. Sam napęd elektryczny z kolei w żaden sposób nie ogranicza pojemności ładunkowej samochodów, która wynosi odpowiednio: do 6,6 m³ w eVito i aż do 11 m³ w eSprinterze.

Samochody docierały do DPD Polska systematycznie przez cały ubiegły rok, a o sprawne wydawanie aut wraz z Carefleet S.A. zadbał autoryzowany dealer Mercedes-Benz Vans, firma Duda Cars z Wrocławia. 

Dla Carefleet to po prostu kontynuacja polityki elektromobilności. Cieszymy się, że razem z jednym z naszych największych partnerów, DPD Polska, patrzymy w tym samym kierunku – świata zrównoważonego rozwoju i troski o środowisko. Wybrane przez nas wspólnie pojazdy Mercedesa to gwarancja nowoczesnych rozwiązań, komfortu pracy kurierów, a w warunkach miejskich, gdzie wykorzystywane są najczęściej – jest to po prostu najlepsza alternatywa dla środowiska. Jesteśmy dumni, że wzmacniając relacje biznesowe w trójkącie Carefleet, DPD Polska, Mercedes-Benz, możemy wspierać proces neutralności doręczeń. – wyjaśnia Kamil Tokarski, regionalny kierownik sprzedaży w Carefleet S.A..

Neutralność doręczeń jest w centrum strategii zrównoważonego rozwoju DPDgroup. W myśl tego planu do 2025 roku w największych miastach Europy wszystkie przesyłki będą dostarczane bez obciążenia dla środowiska naturalnego. 

Sukcesywne budowanie floty elektrycznych pojazdów DPD Polska to główny obszar wieloletniej strategii zrównoważonego rozwoju DPDgroup. Obecnie w barwach DPD jeździ w Polsce 300 busów elektrycznych. Stawiamy także na alternatywne formy dostaw, np. sieć punktów DPD Pickup, w których konsument może swobodnie odebrać i nadać przesyłkę, która liczy już ponad 12 tys. placówek. Wokół naszych oddziałów miejskich rozwijamy doręczenia rowerami cargo, które operują w centrach miast, często zamkniętych dla pojazdów spalinowych. Cieszymy się, że dzięki zaufanym partnerom, możemy krok po kroku przybliżać się do celu neutralności emisyjnej i tym samym mieć wpływ na transformację całej branży – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Podobnie o przyszłości swojego biznesu myśli Carefleet. 

Podpisując się pod strategią grupy Credit Agricole, której jesteśmy częścią, intensywnie skupiamy się na działaniach proekologicznych. Pomagamy Klientom wprowadzać do floty pojazdy elektryczne i dostarczamy wiedzę w jaki sposób najbardziej efektywnie je użytkować. Coraz częściej zdarza się, że finansujemy nie tylko pojedyncze auta, traktowane przez firmy wizerunkowo lub pozyskiwane dla testów, ale również duże partie pojazdów. Umowa z firmą DPD, naszym największym klientem pod kątem floty pojazdów w pełni elektrycznych, jest tego doskonałym przykładem. – podkreśla Bartosz Olejnik, dyrektor sprzedaży i marketingu w Carefleet S.A.

Aktualności

Polska Grupa Farmaceutyczna przesiada się do pojazdów elektrycznych

Aktualności Carefleet, 2023-10-26

Kontrakt zawarty pomiędzy Polską Grupą Farmaceutyczną S.A., a Carefleet właśnie przekroczył 26 nowych, wydanych pojazdów elektrycznych. Na przełomie roku do floty dołączy jeszcze 10 kolejn...

Sezonowa wymiana opon na zimowe

Aktualności Carefleet, 2023-10-16

16 października rusza w Carefleet sezonowa wymiana opon na zimowe. Jak co roku proces ten wspierają narzędzia Portal Klienta Carefleet oraz aplikacja mobilna Carefleet GO. Jeśli od ostatniej w...

48 nowych aut dla Selena S.A.

Aktualności Carefleet, 2023-09-06

Pod koniec sierpnia Carefleet zrealizował kolejną, dużą umowę flotową dla jednego z długoletnich partnerów biznesowych – firmy Selena S.A. Partnerstwo biznesowe Grupy Credit Agricole i S...