ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Używane samochody w firmie? Postaw na auta poleasingowe!

Strefa wiedzy, 2022-02-28

Ponad połowa przedsiębiorców z sektora MŚP kupuje samochody używane – wynika z badania Instytutu Keralla zrealizowanego na zlecenie Carefleet S.A. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w związku ze spowolnieniem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa oraz znacznym wydłużeniem czasu oczekiwania na nowe samochody odsetek ten może jeszcze wzrosnąć. Sprawdź, dlaczego poszukując firmowych pojazdów na rynku wtórnym, warto zainteresować się ofertą pojazdów poleasingowych.

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym właściwie są auta poleasingowe. Obecnie znaczną część nowych samochodów sprzedawanych w Polsce nabywają firmy leasingowe czy specjalizujące się w wynajmie długoterminowym przedsiębiorstwa Car Fleet Management. Pojazdy te trafiają do firmowych flot i w zależności od modelu finansowania oraz indywidualnych ustaleń pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą użytkowane są przez okres od roku do kilku lat. Po zakończeniu kontraktów przedsiębiorcy mogą wykupić samochody lub zdać je i podpisać umowy na nowe auta. Zdane pojazdy, jako auta pokontraktowe, trafiają na rynek sprzedaży wtórnej.

Dlaczego warto postawić na auta poleasingowe?

Głównymi zaletami samochodów poleasingowych są przede wszystkim pewne pochodzenie oraz pełna historia serwisowa. Oznacza to, że przed zakupem można zapoznać się m.in. z dotychczasowymi usterkami, systematycznością serwisu oraz tym, czy wykonywano go w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO) i zgodnie z technologią przewidzianą przez producentów. Nie bez znaczenia w przypadku pojazdu dedykowanego działalności biznesowej jest również wiarygodny przebieg – a ten w przypadku samochodów poleasingowych może być bardzo różny: od kilkunastu do kilkuset tysięcy kilometrów. Dodatkową zaletą pojazdów tego typu jest ich duże zróżnicowanie pod względem marek, modeli czy wyposażenia. Na rynek wtórny trafiają zarówno typowe samochody flotowe, jak też luksusowe auta klasy Premium. Co więcej, część z nich może nawet podlegać jeszcze gwarancji producenta. Warto wspomnieć również, że samochody poleasingowe zazwyczaj są o kilkanaście procent tańsze od tych wystawianych na sprzedaż przez indywidualnych nabywców czy komisy.

Samochody poleasingowe – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Decydując się na zakup samochodu poleasingowego dla firmy, przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytania, jakiego samochodu poszukujemy, jak będziemy z niego korzystać i jak długo ma nam on służyć. Na rynku wtórnym pojawia się coraz więcej pojazdów poleasingowych, dlatego warto wybrać takie auto, które będzie najlepiej odpowiadało potrzebom danego przedsiębiorstwa. Warto zwrócić uwagę na dane na temat stanu technicznego oraz historii serwisowania i ewentualnych napraw. Co ważne, nie kupuj auta poleasingowego z mało wiarygodnego źródła. Postaw na duże, sprawdzone firmy. Wraz ze wzrostem popularności wynajmu długoterminowego pojazdów, w Polsce powstaje coraz więcej miejsc oferujących tego typu usługę. Warto więc zwrócić uwagę na markę firmy CFM, jej historię i doświadczenia w sprzedaży samochodów poleasingowych.

Poleasingowe kupisz bez wychodzenia z biura

Zakup auta „z drugiej ręki” w Polsce wciąż często przypomina grę na loterii. Na porządku dziennym są korygowane liczniki, powypadkowa przeszłość i różnego rodzaju problemy techniczne. Dodatkowo jednym z głównych czynników kształtujących rynek samochodów używanych w naszym kraju jest zjawisko określane jako asymetria informacji, które oznacza, że sprzedający wie o samochodzie będącym przedmiotem transakcji więcej niż kupujący. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku aut poleasingowych Carefleet i nowego internetowego centrum sprzedaży uruchomionego przez firmę. Tu nadrzędną zasadą jest dostarczenie potencjalnym klientom maksimum informacji, umożliwiających szybki i bezpieczny zakup samochodu nawet bez wychodzenia z biura czy domu. Pod adresem www.poleasingowe.carefleet.pl przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni znajdą bogatą ofertę samochodów osobowych i dostawczych, które można kupić za gotówkę lub korzystając z atrakcyjnych form finansowania.

Auta poleasingowe od Carefleet to gwarancja satysfakcji

Na portalu www.poleasingowe.carefleet.pl wystawione są samochody większości marek dostępnych na polskim rynku. Wśród nich można znaleźć zarówno małe auta miejskie i kompakty, jak też SUV-y, vany czy samochody dostawcze o DMC do 3,5 tony. Każda oferta zawiera szczegółowe informacje na temat przebiegu, wyposażenia i stanu technicznego pojazdu, a także numer rejestracyjny i VIN oraz datę pierwszej rejestracji, dzięki czemu możliwe jest sprawdzenie historii auta na stronie historiapojazdu.gov.pl,  stworzonej przez Ministerstwo Cyfryzacji i Centralny Ośrodek Informatyki. przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni mogą kupić prezentowane na portalu auta ze środków własnych lub skorzystać z finansowania w formie leasingu, w ramach którego płacą stałą ratę miesięczną za użytkowanie auta, a po zakończeniu umowy wykupują je za 1% wartości. Kolejną możliwością oferowaną przez Carefleet jest kredytowanie przez bank Credit Agricole w ramach oferty KREDYT W JEDEN DZIEŃ.

Szczegóły na stronie www.poleasingowe.carefleet.pl

Aktualności

Flota pojazdów marki Audi przekazana w ręce klienta Higma Service

Aktualności Carefleet, 2024-07-03

Dnia 28 czerwca 2024 roku w salonie Lellek Sp. z o.o.  w Opolu odbyła się uroczystość przekazania 22 samochodów marki Audi dla firmy Higma Service. Uczestnicy spotkania mieli okazję nie tylko ...

Wynajem Długoterminowy Carefleet nagrodzony godłem Fleet Derby 2024!

Bez kategorii, 2024-06-21

Gala Fleet Derby 2024 za nami. Podczas wydarzenia Carefleet po raz kolejny otrzymał statuetkę za najlepszą usługę wynajmu długoterminowego. Plebiscyt Fleet Derby to jeden z najważniejsz...

Grupa EFL i Honda Polska przedłużają współpracę

Bez kategorii, 2024-05-21

Grupa EFL, czołowy gracz na rynku finansowania pojazdów, przedłuża umowę o współpracy z Honda Motor Europe, Oddział w Polsce. Partnerstwo na wyłączność w ramach programu Honda Financial S...