ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Sprawdź, dlaczego warto wprowadzić telemetrię do firmowej floty!

Strefa wiedzy, 2022-01-05

Niewłaściwa eksploatacja, stale rosnące ceny paliw oraz drożejące składki ubezpieczeniowe powodują, że utrzymanie służbowych aut wymaga coraz większych nakładów finansowych. Stąd też systemy telemetryczne, znane też jako fleet management, są coraz częściej wykorzystywane przez firmy posiadające własne floty. Nic dziwnego – nawet przy kilku samochodach korzyści wynikające ze stosowania tego rodzaju rozwiązań są więcej niż wymierne.

Właściciele firm, których pracownicy mają do dyspozycji auta służbowe często nie są świadomi, jak duży odsetek kosztów są w stanie zredukować dzięki wprowadzeniu nadzoru kierowców. Tym bardziej, że straty są często efektem nieprawidłowego korzystania z pojazdów, np. przekraczania prędkości. Skutecznym sposobem na optymalizację kosztów jest telemetria, czyli usługa, która polega na bieżącym monitorowaniu parametrów oraz pozycji użytkowanego samochodu w oparciu o technologię GSM i GPS, dzięki czemu nie tylko ułatwia zarządzanie firmowymi autami, lecz również ma wpływ na efektywność i rentowność prowadzonych działań biznesowych. Oto najważniejsze korzyści, jakie zapewnia telemetria.

Oszczędność pieniędzy i czasu

Jedną z najbardziej przekonujących zalet telemetrii jest ograniczenie zużycia paliwa, a tym samym zmniejszenie wydatków na tankowanie. Systemy telemetryczne umożliwiają ponadto kontrolowanie tras pokonywanych przez pracowników w trakcie codziennej pracy oraz dostarczają informacji na temat stylu jazdy kierowców. Wspomagają one także optymalizację tras przejazdów, a tym samym dbają o omijanie korków czy dróg będących w remontach. Spokojniejsza, ekonomiczna jazda to również mniejsze zużycie części oraz rzadsze wizyty w punktach serwisowych czy możliwość wynegocjowania lepszych cen za polisy ubezpieczeniowe.

Kontrola stanu technicznego pojazdów

Systemy telemetryczne to również możliwość zdalnej kontroli parametrów technicznych pojazdów oraz zarządzania czynnościami serwisowymi, tj. przeglądami czy czasem trwania polis. Nie wymieniony na czas olej silnikowy czy zbyt niskie ciśnienie powietrza w kołach mogą znacznie wpłynąć na zużycie paliwa. Przy firmowych flotach składających się z kilkuset pojazdów takie dodatkowe koszty mogą zsumować się w się w wysoką kwotę obciążającą przedsiębiorstwo.

Bezpieczeństwo

Dzięki telemetrii Fleet Managerowie mają możliwość wpływu na poprawę stylu jazdy pracowników, a co za tym idzie – zwiększenie ich bezpieczeństwa oraz ograniczenie zużycia paliwa i podzespołów pojazdu. Już sama świadomość zainstalowanego w samochodach system monitoringu powoduje, że kierowcy jeżdżą spokojniej i rozważniej. Dodatkowo monitoring jest niezwykle przydatny podczas zdarzeń drogowych czy próbach kradzieży pojazdu. Dzięki dokładnej informacji o lokalizacji, w przypadku wypadku lub awarii można sprawnie zorganizować pomoc.

Ekologia

Optymalizacja tras przejazdu i wyrobienie w kierowcach ekologicznego stylu prowadzenia dzięki systemom telemetrycznym to również korzyści dla naszego środowiska. Bycie EKO ma także znaczenie w kontekście postrzegania firmy przez otoczenie, w tym przez obecnych oraz potencjalnych klientów.

Telemetria pozwala kontrolować kluczowe z punktu widzenia efektywności wskaźniki i podejmować działania prowadzące do obniżenia kosztów firmowych. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej firm, którym zależy na poprawie zarządzania logistyką i efektywnością pracy pracowników.

W Carefleet w ramach wynajmu długoterminowego zapewniamy usługę Telemetrii, dedykowaną szczególnie właścicielom dużych flot oraz przedsiębiorcom, którzy do swojej działalności potrzebują pojazdów specjalistycznych i którym zależy na monitorowaniu pracy i optymalizacji tras pracowników. Dzięki systemom telemetrycznym możliwe jest zmniejszenie zużycia paliwa poprzez kontrolowanie tras pokonywanych przez pracowników w trakcie codziennej pracy, wpływ na poprawę stylu jazdy pracowników oraz poprawę zarządzania logistyką i efektywnością pracy pracowników.

Dowiedz się więcej na temat usług dostępnych w ramach wynajmu długoterminowego w Carefleet na: https://carefleet.pl/pl/dla-biznesu/wynajem-dlugoterminowy/

Aktualności

Flota pojazdów marki Audi przekazana w ręce klienta Higma Service

Aktualności Carefleet, 2024-07-03

Dnia 28 czerwca 2024 roku w salonie Lellek Sp. z o.o.  w Opolu odbyła się uroczystość przekazania 22 samochodów marki Audi dla firmy Higma Service. Uczestnicy spotkania mieli okazję nie tylko ...

Wynajem Długoterminowy Carefleet nagrodzony godłem Fleet Derby 2024!

Bez kategorii, 2024-06-21

Gala Fleet Derby 2024 za nami. Podczas wydarzenia Carefleet po raz kolejny otrzymał statuetkę za najlepszą usługę wynajmu długoterminowego. Plebiscyt Fleet Derby to jeden z najważniejsz...

Grupa EFL i Honda Polska przedłużają współpracę

Bez kategorii, 2024-05-21

Grupa EFL, czołowy gracz na rynku finansowania pojazdów, przedłuża umowę o współpracy z Honda Motor Europe, Oddział w Polsce. Partnerstwo na wyłączność w ramach programu Honda Financial S...