ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

8 faktów na temat wynajmu terminowego

Strefa wiedzy, 2021-11-05

Wynajem długoterminowy, który daje możliwość korzystania z nowych samochodów oraz szeregu usług związanych z ich bieżącą obsługą w oparciu o stałą, atrakcyjną ratę miesięczną, z roku na rok zdobywa coraz większe grono zwolenników wśród polskich przedsiębiorców. Dziś w wielkim skrócie przedstawiamy 8 najważniejszych faktów na temat tej formy finasowania floty.

1. Wynajem to nie leasing

Wynajem długoterminowy jest atrakcyjną alternatywą dla zakupu lub leasingu samochodów. Na jego korzyść przemawia m.in. fakt, iż miesięczne koszty są zdecydowanie niższe niż w innych formach finansowania floty. W przypadku najmu przedsiębiorca płaci bowiem za korzystanie z samochodu, a nie jego nabycie. Dodatkowo zyskuje możliwość korzystania z szeregu usług z obszaru zarządzania flotą, takich jak: obsługa serwisowa, obsługa ogumienia, ubezpieczenie i likwidacja szkód, Assistance, karty paliwowe, telemetria i zabezpieczenia antykradzieżowe, door to door oraz abonament radiowy. A wszystko w ramach stałej, atrakcyjnej opłaty miesięcznej.

2. W wynajmie nie ma konieczności wnoszenia opłaty początkowej

Jedną z najistotniejszych korzyści dla przedsiębiorców wynikających z finansowania floty w formie najmu jest brak konieczności zamrażania kapitału, który może być przeznaczony na realizację innych celów firmy. Wynajem długoterminowy nie wymaga wnoszenia opłaty początkowej – wyjątek stanowić mogą bardzo drogie samochody i niższa zdolność kredytowa danej firmy.

3. Wynajem to minimum formalności

Firmowy samochód w najmie długoterminowym to rozwiązanie łączące w sobie komfort i minimum formalności. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firmy takie jak Carefleet w coraz większym stopniu skracają i upraszczają procedury. Formalności można załatwić w bardzo krótkim czasie i nie wymagają one szeregu dokumentów, które są niezbędne chociażby do podpisania chociażby umowy kredytowej.

4. Wynajem nie jest drogi

W wynajmie przedsiębiorca spłaca w ratach miesięcznych tylko kwotę odzwierciedlającą utratę wartości auta w wybranym okresie (tzn. różnicę pomiędzy ceną zakupu a zakładaną przez leasingodawcę wartością pojazdu w momencie odsprzedaży) oraz wartość wybranych usług dodatkowych. Dzięki temu pieniądze, które co miesiąc pozostają na koncie firmy można przeznaczyć na inwestycje lub realizację innych bieżących celów. Koszty związane z wynajmem pojazdów są zróżnicowane i zależne od wielu czynników, między innymi od wybranego auta, jego wyposażenia, określonego w umowie limitu kilometrów czy wybranego pakietu usług dodatkowych. Wynajem nie jest drogim rozwiązaniem, dlatego jest to dobry wybór również dla małych firm czy przedsiębiorstw, które nie dysponują dużym budżetem na flotę pojazdów.

5. Wynajem nie obciąża bilansu firmy

Wynajem długoterminowy nie tylko nie obciąża bilansu finansowego przedsiębiorstwa, ale również przynosi mu korzyść w postaci możliwości wliczenia comiesięcznej raty w koszty firmowe i tym samym odliczenia jej od podatku. Dodatkowo pojazdy nie są własnością przedsiębiorcy, więc ich wartość nie jest wliczona w podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym.

6. Wynajem gwarantuje niezależność i elastyczność

Wynajem długoterminowy jest idealnym rozwiązaniem dla firm, którym zależy na elastyczności i transparentności kosztów. Decydując się na tę formę finansowania floty, przedsiębiorcy mogą indywidualnie dobierać parametry usługi do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych, a dodatkowo nie muszą martwić o to, co zrobić z kilkunastoma czy kilkudziesięcioma pojazdami, gdy będą chcieli je wymienić. Po zakończeniu umowy samochód można zwrócić do firmy wynajmującej i zdecydować się na wynajem nowego modelu lub wykupić pojazd – wartość wykupu podana jest na umowie.

7. Wynajem pozwala na dopasowanie pojazdów do potrzeb firmy

Firmy CFM specjalizujące się w wynajmie długoterminowym oferują swoim klientom nie tylko auta osobowe, np. miejskie czy luksusowe SUV-y, ale również samochody dostawcze. To świetna opcja z punktu widzenia firm, które potrzebują pojazdów rożnego przeznaczenia. Co więcej, wersje wyposażenia samochodów (nawigacja, system multimedialny, elektrycznie otwierane szyby, automatyczna skrzynia biegów) dobierane są w taki sposób, by zaspokoić indywidualne potrzeby nabywców i zapewnić maksimum komfortu użytkowania auta.

8. Wynajem jest coraz bardziej popularny w Polsce

Wynajem długoterminowy jest coraz bardziej popularny wśród polskich przedsiębiorców.Jeszcze kilka lat temu z rozwiązania tego korzystały właściwie jedynie największe firmy, których floty składały się z kilkudziesięciu lub kilkuset aut. Dziś coraz częściej po wynajem sięgają przedsiębiorcy z sektora MŚP. Jak wynika z najnowszych danych zebranych przez Instytut Keralla na zlecenie Carefleet, 28,5 proc. mikro, małych i średnich firm w Polsce deklaruje, że korzysta obecnie z tego modelu finansowania samochodów służbowych.


Aktualności

Flota pojazdów marki Audi przekazana w ręce klienta Higma Service

Aktualności Carefleet, 2024-07-03

Dnia 28 czerwca 2024 roku w salonie Lellek Sp. z o.o.  w Opolu odbyła się uroczystość przekazania 22 samochodów marki Audi dla firmy Higma Service. Uczestnicy spotkania mieli okazję nie tylko ...

Wynajem Długoterminowy Carefleet nagrodzony godłem Fleet Derby 2024!

Bez kategorii, 2024-06-21

Gala Fleet Derby 2024 za nami. Podczas wydarzenia Carefleet po raz kolejny otrzymał statuetkę za najlepszą usługę wynajmu długoterminowego. Plebiscyt Fleet Derby to jeden z najważniejsz...

Grupa EFL i Honda Polska przedłużają współpracę

Bez kategorii, 2024-05-21

Grupa EFL, czołowy gracz na rynku finansowania pojazdów, przedłuża umowę o współpracy z Honda Motor Europe, Oddział w Polsce. Partnerstwo na wyłączność w ramach programu Honda Financial S...