ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Możliwe opóźnienia w dostawach samochodów. Problemem brak półprzewodników.

Możliwe opóźnienia w dostawie samochodów

Firmy motoryzacyjne od pewnego czasu sygnalizują kłopoty z dostępnością półprzewodników, które są kluczowymi elementami podzespołów elektronicznych w wytwarzanych przez nie pojazdach.  Problem dotyczy większości europejskich producentów aut. W związku z opóźnieniami w dostawach może wydłużyć się także standardowy okres oczekiwania na niektóre modele samochodów dostępne w ofercie Carefleet S.A.

Pierwsze tygodnie 2021 r. w branży motoryzacyjnej stały pod znakiem niedoborów chipów wykorzystywanych w samochodach. Im auto nowocześniejsze i z wyższej półki, tym więcej w nim elektroniki, która steruje, kontroluje, ostrzega, uruchamia i zapobiega, a także zapewnia rozrywkę i łączność. To zaś oznacza, że w aucie zainstalowane jest więcej różnego typu półprzewodników. A tych na rynku brakuje!

Kłopoty z dostępnością półprzewodników to efekt kolejnych lockdownów, które powodowały wstrzymanie prac w fabrykach samochodów. Koncerny zmniejszyły zamówienia na podzespoły do produkcji, co wykorzystali producenci elektroniki użytkowej, którzy w pandemii musieli sprostać większemu popytowi na urządzenia niezbędne m.in. do pracy i nauki zdalnej. Wznowienie pracy zakładów i nadrabianie zaległości produkcyjnych przez firmy motoryzacyjne spowodowało z kolei, że poddostawcy nie mogą nadążyć z wytwarzaniem półprzewodników.

Lista firm motoryzacyjnych, które zostały zmuszone do ograniczenia produkcji z powodu wspomnianego silnego popytu na półprzewodniki oraz występowania wąskich gardeł w łańcuchach dostawach procesorów obejmuje większość europejskich producentów aut. Obecnie pracują oni nad udrożnieniem zatoru w dostawach tych elementów.

W razie jakichkolwiek pytań o dostępność i terminy realizacji zamówień na poszczególne modele samochodów, prosimy o kontakt ze swoim Opiekunem Klienta w Carefleet!

Aktualności

48 nowych aut dla Selena S.A.

Aktualności Carefleet, 2023-09-06

Pod koniec sierpnia Carefleet zrealizował kolejną, dużą umowę flotową dla jednego z długoletnich partnerów biznesowych – firmy Selena S.A. Partnerstwo biznesowe Grupy Credit Agricole i S...

Raport: Finansowanie floty w sektorze MŚP

Raporty, 2023-05-10

Szanowni Państwo! Przekazujemy Państwu wyniki najnowszego raportu realizowanego w 4 kwartale 2022 roku przez Instytut Keralla Reasearch na zlecenie Carefleet S.A.. W naszych opracowaniach poruszamy ...

Daniel Trzaskowski prezesem zarządu Carefleet

Aktualności Carefleet, 2023-05-08

Daniel Trzaskowski od 4 maja br. przejmuje stery zarządu Carefleet S.A. Zastąpił na tym stanowisku Frederica Lustiga, dotychczasowego prezesa zarządu flotowej spółki. – Carefleet jest ...