ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Jarosław Pleskot, dyrektor finansowy Carefleet S.A. w Zarządzie HAMA Polska

Jarosław Pleskot, dyrektor finansowy Carefleet S.A. został członkiem Zarządu firmy HAMA Polska. W ramach nowej funkcji będzie odpowiadał za finanse i ryzyko (CFO, CRO) spółki należącej do Grupy DBK. HAMA Polska pod marką DBK Rental oferuje wynajem szerokiej gamy pojazdów, w tym ciągników siodłowych, pojazdów ciężarowych, pojazdów dostawczych, naczep, przyczep oraz pojazdów specjalistycznych. Suma bilansowa spółki wynosi prawie 500 mln zł, a wielkość finansowanej floty to ponad 3100 pojazdów.

Objęcie nowego stanowiska przez Jarosława Pleskota jest związane z podpisaniem przez Europejski Fundusz Leasingowy, do którego należy firma Carefleet, umowy nabycia 70% udziałów w HAMA Polska. Tym samym Europejski Fundusz Leasingowy został strategicznym partnerem Grupy DBK, największego w Polsce dostawcy produktów i usług dla sektora TSL. Jednocześnie nastąpiły zmiany w strukturze właścicielskiej Hama Polska, w tym również zmiany w Zarządzie spółki. Od  29 maja br. funkcję prezesa spółki Hama Polska pełni Łukasz Chyliński. Jarosław Pleskot objął natomiast stanowisko członka Zarządu z dniem 1 lipca 2020 roku.

Jarosław Pleskot od 14 lat pełni funkcję Dyrektora Finansowego firmy Carefleet, w której sprawuje nadzór nad finansami i budżetowaniem, a także zajmuje się planowaniem bieżącej i długoterminowej działalności spółki. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Informatyki i Zarządzania. Karierę w instytucjach bankowych rozpoczął w 2001 roku. Jego doświadczenie zawodowe oparte jest na wieloletniej współpracy z wiodącymi polskimi i międzynarodowymi instytucjami finansowymi, w tym m.in. PKO BP, Raiffeisen Bank Polska, Eurobank i EFL. 

Jarosław Pleskot jest wykładowcą na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. To autor wielu publikacji i artykułów, w tym m.in.: „Zarządzanie przez wartość” w książce „Zarządzanie na przełomie wieków” wydanej przez Hays Personnel Services Poland oraz w miesięczniku NBP „Bank i Kredyt”, w części analitycznej badań Analizy Fundamentalnej. Prywatnie: ornitolog i numizmatyk.

HAMA Polska, będąca operatorem znaku towarowego DBK Rental, należy do Grupy DBK, największego w Polsce dostawcy produktów i usług dla sektora TSL. Od 2007 roku oferuje na polskim rynku kompleksowe, bezpieczne i nowoczesne usługi wynajmu pojazdów użytkowych. Proponuje rozwiązania dla firm oczekujących wygodnych i elastycznych metod optymalizacji kosztów utrzymania floty.

Aktualności

Raport: Finansowanie floty w sektorze MŚP

Raporty, 2023-05-10

Szanowni Państwo! Przekazujemy Państwu wyniki najnowszego raportu realizowanego w 4 kwartale 2022 roku przez Instytut Keralla Reasearch na zlecenie Carefleet S.A.. W naszych opracowaniach poruszamy ...

Daniel Trzaskowski prezesem zarządu Carefleet

Aktualności Carefleet, 2023-05-08

Daniel Trzaskowski od 4 maja br. przejmuje stery zarządu Carefleet S.A. Zastąpił na tym stanowisku Frederica Lustiga, dotychczasowego prezesa zarządu flotowej spółki. – Carefleet jest ...

Czym jest wynajem długoterminowy samochodu?

Aktualności Carefleet, 2023-04-06

Leasing to pojęcie znane na polskim rynku usług finansowych od lat. Czym jednak jest długoterminowy wynajem auta? Na to pytanie nieco trudniej odpowiedzieć. Co wybrać? Leasing czy wynajem długo...