Co zrobiliśmy na rzecz ograniczenia skutków pandemii SARS-CoV-2 w naszym otoczeniu?

CO ZROBILIŚMY NA RZECZ OGRANICZENIA SKUTKÓW PANDEMII SARS-COV-2 W NASZYM OTOCZENIU?

Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 zmieniło sposób funkcjonowania setek tysięcy firm na całym świecie. Dokładnie trzy miesiące temu, 16 marca 2020 roku, na stronie internetowej Carefleet pojawił się komunikat dotyczący planowanych działań mających na celu ograniczenie skutków pandemii. Przez ten czas udało nam się wspólnie z Europejskim Funduszem Leasingowym wypracować szereg rozwiązań stanowiących w tym trudnym czasie realne wsparcie zarówno dla naszych pracowników, jak też klientów i partnerów biznesowych.

Pandemia koronawirusa zaskoczyła wszystkich nie tylko tempem rozprzestrzeniania się między krajami i kontynentami. Niespodziewane jest również to, że w XXI wieku jedynymi skutecznymi metodami zapobiegającymi dalszej ekspansji COVID-19 są społeczna izolacja i zachowywanie restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa, co przekłada się również na sferę zawodową. W trosce o zdrowie i komfort naszych pracowników:

> W marcu, po pierwszych doniesieniach na temat rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, wprowadziliśmy efektywny system pracy zdalnej wszędzie tam, gdzie było to możliwe. Obecnie większość pracowników firmy nadal wykonuje swoje obowiązki zawodowe w trybie zdalnym. W marcu, po pierwszych doniesieniach na temat rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, wprowadziliśmy efektywny system pracy zdalnej wszędzie tam, gdzie było to możliwe. Obecnie większość pracowników firmy nadal wykonuje swoje obowiązki zawodowe w trybie zdalnym.

> Uruchomiliśmy wewnętrzny kanał komunikacji „Info Koronavirus”, za pośrednictwem którego pracownicy codziennie otrzymują zaktualizowane informacje dotyczące działań Grupy na rzecz przeciwdziałania pandemii oraz wskazówki na temat profilaktyki.

> Przeprowadziliśmy chat z Zarządem Grupy, podczas którego pracownicy mogli zadawać pytania dotyczące obecnej sytuacji, kondycji firmy i planów na przyszłość. Dodatkowo została uruchomiona dedykowana Infolinia zapewniająca dostęp do istotnych dla pracowników informacji związanych z sytuacją koronawirusową i rozwiązaniami wypracowywanymi w Grupie EFL.  

> Podjęliśmy decyzję o przyznaniu zasiłków pracownikom opiekującym się dzieckiem do lat 8, jeśli placówka, do której uczęszcza dziecko, nie jest w stanie zapewnić opieki wszystkim dzieciom lub rodzic nie zdecyduje się na skorzystanie z dostępnych usług. 

> Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, którzy pracują zdalnie i jednocześnie sprawują opiekę oraz kontrolę nad procesem nauczania zdalnego dzieci, oferujemy im możliwość wykonywania pracy w wymiarze 6 godzin dziennie. Mniejsza ilość godzin do przepracowania nie oznacza konieczności dokonywania zmian w umowie o pracę, tzn. wymiar etatu i wynagrodzenie dotychczas uzgodnione z pracownikiem pozostają bez zmian.

> Uruchomiliśmy możliwość zdalnego, profesjonalnego wsparcia psychologicznego dla pracowników. Świadczona pomoc jest bezpłatna i dostępna dla każdego, kto potrzebuje pomocy w zakresie radzenia sobie ze stresem czy motywacji w sytuacjach trudnych lub chce porozmawiać ze specjalistą o swoich problemach związanych z obecną, kryzysową sytuacją.

Jednocześnie przez ostatnie trzy miesiące zależało nam na tym, aby zastosowane środki ostrożności pozostały bez wpływu na sprawy naszych klientów. Wszystkie procesy były realizowane na bieżąco i dokładaliśmy wszelkich starań, aby pomimo nietypowej sytuacji, zachować najwyższy poziom świadczonych usług. Dodatkowo Zarząd Grupy EFL przygotował szereg narzędzi, również o charakterze finansowym, których celem jest zapewnienie wsparcia klientom, których firmy zostały dotknięte konsekwencjami związanymi z pandemią – poczynając od zmniejszenia rat czy też przesunięcia płatności w czasie. Rozwiązania te są implementowane indywidualnie w oparciu o szereg różnych czynników, w tym m.in. dotychczasową historię współpracy.

Aktualności

Gorąca promocja na hybrydową Hondę JAZZ. Finansowanie i opiekę serwisową aut zapewnia Carefleet S.A.

Aktualności Carefleet, 2020-07-03

Od 15 czerwca do 31 lipca w salonach marki Honda trwa promocja na nowy, hybrydowy model JAZZ w wersjach COMFORT, ELEGANCE, EXECUTIVE lub EXECUTIVE CROSSTAR. Przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni,...

Carefleet zdobywcą dwóch statuetek w ogólnopolskim plebiscycie flotowym Fleet Derby 2020

Aktualności Carefleet, 2020-06-24

Kolejne dwie statuetki Fleet Derby na koncie Carefleet S.A. W tegorocznej, dziewiątej już edycji plebiscytu, wyróżniony został nasz Program Sprzedaży Samochodów Pokontraktowych oraz oferta Tw...

Co zrobiliśmy na rzecz ograniczenia skutków pandemii SARS-CoV-2 w naszym otoczeniu?

Aktualności Carefleet, 2020-06-16

Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 zmieniło sposób funkcjonowania setek tysięcy firm na całym świecie. Dokładnie trzy miesiące temu, 16 marca 2020 roku, na stronie internetowej Careflee...

Aktualności

Gorąca promocja na hybrydową Hondę JAZZ. Finansowanie i opiekę serwisową aut zapewnia Carefleet S.A.

Gorąca promocja na hybrydową Hondę JAZZ. Finansowanie i opiekę serwisową aut zapewnia Carefleet S.A.

Od 15 czerwca do 31 lipca w salonach marki Honda trwa promocja na nowy, hybrydowy model JAZZ w wersjach COMFORT, ELEGANCE, EXECUTIVE lub EXECUTIVE CROSSTAR. Przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni, którzy

Carefleet zdobywcą dwóch statuetek w ogólnopolskim plebiscycie flotowym Fleet Derby 2020

Kolejne dwie statuetki Fleet Derby na koncie Carefleet S.A. W tegorocznej, dziewiątej już edycji plebiscytu, wyróżniony został nasz Program Sprzedaży Samochodów Pokontraktowych oraz oferta Twój Nowy Samochód adresowana do klientów

CO ZROBILIŚMY NA RZECZ OGRANICZENIA SKUTKÓW PANDEMII SARS-COV-2 W NASZYM OTOCZENIU?

Co zrobiliśmy na rzecz ograniczenia skutków pandemii SARS-CoV-2 w naszym otoczeniu?

Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 zmieniło sposób funkcjonowania setek tysięcy firm na całym świecie. Dokładnie trzy miesiące temu, 16 marca 2020 roku, na stronie internetowej Carefleet pojawił się komunikat dotyczący planowanych