ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Jak ustrzec auto przed wirusem

Aktualności Carefleet, 2020-03-24

Pandemia koronawirusa sprawiła, że każde wyjście na zewnątrz stwarza potencjalne możliwości zakażenia, dlatego należy maksymalnie ograniczyć częstotliwość opuszczania domu. Jeśli już jednak musimy wyjść i przemieścić się na większe odległości, najlepiej zrezygnować z komunikacji miejskiej, wybierając w zamian samochód. Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek, jak zadbać o higienę, kiedy potrzebujemy skorzystać z samochodu. 

  1. Najczęściej podczas jazdy dotykamy oczywiście kierownicy, drążka zmiany biegów, dźwigni kierunkowskazów i dźwigni sterowania wycieraczkami, przycisków na panelu klimatyzacji, klamek, a także radia i systemów multimedialnych. O wytarciu tych elementów należy pamiętać przede wszystkim i najlepiej dezynfekować je przy każdym wsiadaniu do auta, a zużytą chusteczkę należy od razu wyrzucić.
  2. Do przetarcia plastików należy użyć płynu na bazie minimum 60 proc. alkoholu i taki płyn trzymać w samochodzie.
  3. Do kierownicy, dźwigni zmiany biegów i innych skórzanych elementów najlepiej użyć wody z mydłem, żeby ich nie zniszczyć. Również na ekrany najlepiej zastosować przeznaczone do tego środki.
  4. Tankujcie tylko w jednorazowych rękawiczkach ochronnych. Podczas płacenia używajcie karty płatniczej (najlepiej zbliżeniowo lub BLIK) lub aplikacji na stacjach, które oferują taką możliwość.

Pamiętajcie też, żeby podróżować w pojedynkę. Jeśli jednak musicie kogoś przewieźć, to taka osoba powinna mieć założone rękawiczki oraz maseczkę. Dodatkowo pasażer powinien zawsze siedzieć na tylnej kanapie, od strony pasażera, żeby maksymalnie zwiększyć odległość od kierowcy. Po podróży konieczne jest zdezynfekowanie wszystkich elementów, których dotykał pasażer bez rękawiczek (klamka zewnętrzna, drzwi, fotel itp.).

Po wyjściu z auta zdezynfekujcie ponownie ręce.

Aktualności

Polska Grupa Farmaceutyczna przesiada się do pojazdów elektrycznych

Aktualności Carefleet, 2023-10-26

Kontrakt zawarty pomiędzy Polską Grupą Farmaceutyczną S.A., a Carefleet właśnie przekroczył 26 nowych, wydanych pojazdów elektrycznych. Na przełomie roku do floty dołączy jeszcze 10 kolejn...

Sezonowa wymiana opon na zimowe

Aktualności Carefleet, 2023-10-16

16 października rusza w Carefleet sezonowa wymiana opon na zimowe. Jak co roku proces ten wspierają narzędzia Portal Klienta Carefleet oraz aplikacja mobilna Carefleet GO. Jeśli od ostatniej w...

48 nowych aut dla Selena S.A.

Aktualności Carefleet, 2023-09-06

Pod koniec sierpnia Carefleet zrealizował kolejną, dużą umowę flotową dla jednego z długoletnich partnerów biznesowych – firmy Selena S.A. Partnerstwo biznesowe Grupy Credit Agricole i S...