ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Jak ustrzec auto przed wirusem

Pandemia koronawirusa sprawiła, że każde wyjście na zewnątrz stwarza potencjalne możliwości zakażenia, dlatego należy maksymalnie ograniczyć częstotliwość opuszczania domu. Jeśli już jednak musimy wyjść i przemieścić się na większe odległości, najlepiej zrezygnować z komunikacji miejskiej, wybierając w zamian samochód. Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek, jak zadbać o higienę, kiedy potrzebujemy skorzystać z samochodu. 

  1. Najczęściej podczas jazdy dotykamy oczywiście kierownicy, drążka zmiany biegów, dźwigni kierunkowskazów i dźwigni sterowania wycieraczkami, przycisków na panelu klimatyzacji, klamek, a także radia i systemów multimedialnych. O wytarciu tych elementów należy pamiętać przede wszystkim i najlepiej dezynfekować je przy każdym wsiadaniu do auta, a zużytą chusteczkę należy od razu wyrzucić.
  2. Do przetarcia plastików należy użyć płynu na bazie minimum 60 proc. alkoholu i taki płyn trzymać w samochodzie.
  3. Do kierownicy, dźwigni zmiany biegów i innych skórzanych elementów najlepiej użyć wody z mydłem, żeby ich nie zniszczyć. Również na ekrany najlepiej zastosować przeznaczone do tego środki.
  4. Tankujcie tylko w jednorazowych rękawiczkach ochronnych. Podczas płacenia używajcie karty płatniczej (najlepiej zbliżeniowo lub BLIK) lub aplikacji na stacjach, które oferują taką możliwość.

Pamiętajcie też, żeby podróżować w pojedynkę. Jeśli jednak musicie kogoś przewieźć, to taka osoba powinna mieć założone rękawiczki oraz maseczkę. Dodatkowo pasażer powinien zawsze siedzieć na tylnej kanapie, od strony pasażera, żeby maksymalnie zwiększyć odległość od kierowcy. Po podróży konieczne jest zdezynfekowanie wszystkich elementów, których dotykał pasażer bez rękawiczek (klamka zewnętrzna, drzwi, fotel itp.).

Po wyjściu z auta zdezynfekujcie ponownie ręce.

Aktualności

Carefleet S.A. na liście Diamentów Forbesa 2023

Aktualności Carefleet, 2023-01-30

Miesięcznik Forbes ogłosił swoją listę Diamentów Forbesa 2023. Wśród wyróżnionych, najszybciej rozwijających się firm w Polsce, po raz siódmy znalazł się Carefleet S.A. Prestiżowe ...

Działamy z korzyścią dla Twojego biznesu.

Aktualności Carefleet, 2023-01-16

Od ponad 20 lat jesteśmy częścią szeroko rozpoznawalnej marki – Credit Agricole. Nowa identyfikacja wizualna podkreśla naszą integralność. Zmieniamy logotyp, kolorystykę i stylistykę mate...

Pomagamy na piątkę! Wyniki corocznego badania satysfakcji klientów Carefleet za rok 2022

Aktualności Carefleet, 2023-01-11

Jak co roku, zapytaliśmy 100 naszych klientów o to, jak widzą codzienną współpracę z Carefleet. Z pomocą renomowanego Instytutu Keralla Research zadaliśmy ponad 30 szczegółowych pytań dw...