ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Ruszyła ogólnopolska kampania Odblaskowi.pl dotycząca bezpieczeństwa dzieci na drogach – Kampaniespołeczne.pl

Wraz z początkiem roku szkolnego ruszyła siódma już edycja kampanii Odblaskowi.pl. Przez trzy miesiące w 22 największych miastach Polski odbędą się wydarzenia, podczas których Odblaskowy Patrol będzie uczyć dzieci, jak w bezpieczny sposób poruczać się po drogach. Organizatorzy zamierzają rozdać ponad 60 000 odblaskowych opasek oraz 50 000 broszur informacyjnych. Do akcji włączyli się znani artyści i sportowcy, m.in. Kasia Kowalska, Marcin Daniec, Krzysztof Ignaczak i Kamil Stoch.

Jak wynika ze statystyk, około 43,5% wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego – piesi, rowerzyści, motocykliści. Celem kampanii Odblaskowi.pl jest poprawa ich bezpieczeństwa poprzez promowanie pozytywnych nawyków, czyli noszenia opasek odblaskowych, które będą rozdawane za darmo podczas wydarzeń organizowanych w największych miastach Polski.

– Będziemy m.in. na Podkarpaciu rozdawać odblaski z Krzysztofem Ignaczakiem, w Krakowie z Marcinem Dańcem, a w Zakopanem z Kamilem Stochem. Adam Kornacki z powodu braku chodników, słabej widoczności i niebezpieczeństw na drodze postanowił rozdać odblaskowe opaski w szkole na Warmii, Robert Heisig w Opolu, a Kamil Rutkowski w Łodzi – mówi Piotr Wanke, inicjator akcji Odblaskowi.pl

Uczniowie w szkołach otrzymają również materiały edukacyjne przygotowane przez specjalistów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najmłodsi zdobytą podczas spotkań wiedzę, będą mogli utrwalać  i zgłębiać w Akademii Odblaskowych – specjalnej platformie edukacyjnej zamieszczonej na stronie internetowej Odblaskowi.pl. Ponadto w 22 miastach w Polsce zostaną rozstawione specjalne odblaskowe stoiska, na których dzieci, wcielając się w odblaskowego bohatera, który posiada siłę bezpieczeństwa, będą zdobywać kolejne poziomy odblaskowych umiejętności. Przygotowane z myślą o najmłodszych gry edukacyjne pozwolą z łatwością przyswoić wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach.

Już po raz kolejny głównym partnerem akcji została firma Carefleet S.A. specjalizująca się w długoterminowym wynajmie samochodów.

– Problem bezpieczeństwa na polskich drogach to dla nas kwestia szczególnie istotna. Wprowadzając na rynek coraz większą liczbę aut, czujemy również potrzebę podejmowania inicjatyw mających na celu edukację nie tylko kierowców, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego po raz kolejny aktywnie włączamy się w realizację kampanii Odblaskowi.pl. Wierzymy, że w ten sposób przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach – mówi Klaudia Kowalczyk, z firmy Carefleet S.A. będącej partnerem akcji.

To już siódma edycja akcji Odblaskowi.pl. W tym roku odblaskowe opaski i broszury informacyjne będą rozdawane m.in. w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Częstochowie, Płocku, Poznaniu, Sosnowcu, Katowicach i Bielsku-Białej.

Aktualności

48 nowych aut dla Selena S.A.

Aktualności Carefleet, 2023-09-06

Pod koniec sierpnia Carefleet zrealizował kolejną, dużą umowę flotową dla jednego z długoletnich partnerów biznesowych – firmy Selena S.A. Partnerstwo biznesowe Grupy Credit Agricole i S...

Raport: Finansowanie floty w sektorze MŚP

Raporty, 2023-05-10

Szanowni Państwo! Przekazujemy Państwu wyniki najnowszego raportu realizowanego w 4 kwartale 2022 roku przez Instytut Keralla Reasearch na zlecenie Carefleet S.A.. W naszych opracowaniach poruszamy ...

Daniel Trzaskowski prezesem zarządu Carefleet

Aktualności Carefleet, 2023-05-08

Daniel Trzaskowski od 4 maja br. przejmuje stery zarządu Carefleet S.A. Zastąpił na tym stanowisku Frederica Lustiga, dotychczasowego prezesa zarządu flotowej spółki. – Carefleet jest ...