ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Nietypowe zlecenie dla Carefleeta

Nowoczesny ciągnik austriackiej firmy Steyr, pług do odśnieżania i wóz asenizacyjny – taki nietypowy zestaw sfinansowała niedawno spółka Carefleet SA w ramach usługi wynajmu długoterminowego. Traktor wraz z beczkowozem wykorzystywany będzie przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu do usuwania nieczystości z nieskanalizowanej części gminy. Przykład ten potwierdza, że w branży CFM coraz bardziej liczy się elastyczność i precyzyjne dopasowanie oferty do potrzeb klientów. Choć Carefleet specjalizuje się w długoterminowym wynajmie samochodów, podmiot CFM postanowił wyjść poza obszar swojej dotychczasowej działalności i zrealizować nietypowe zamówienie.

Decyzja podyktowana była w dużej mierze sytuacją, w jakiej znalazła się Gmina Świerklaniec i tamtejszy Zakład Wodociągów i Kanalizacji, z którym firma współpracuje od czterech lat. Pod koniec ubiegłego roku w Świerklańcu została oddana do użytku nowoczesna oczyszczalnia ścieków, jednak inwestycja rozwiązała zaledwie część problemów gminy, która wciąż nie jest do końca skanalizowana. Aby zachęcić mieszkańców do legalnego usuwania nieczystości, władze szukały skutecznego i ekonomicznego rozwiązania pozwalającego na odbiór nieczystości. Pomoc zaoferowała spółka Carefleet, która sfinansowała wynajem długoterminowy ciągnika wraz z wozem ascenizacyjnym.

– Pomysł, aby w taki sposób rozwiązać nasz problem, wyszedł od Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, który współpracuje z firmą Carefleet już od kilku lat. Do tej pory, jako Urząd Gminy, nie korzystaliśmy z wynajmu długoterminowego, jednak niezaprzeczalne zalety tego rozwiązania, skłaniają nas do tego, aby w przyszłości w ten sposób budować naszą gminną flotę pojazdów – mówi Marek Cyl, wójt gminy Świerklaniec.

Umowa wynajmu została podpisana na 60 miesięcy. W jej ramach Zakład Wodociągów i Kanalizacji nie tylko będzie korzystał z nowoczesnego i ekologicznego ciągnika z AdBlue, pługa do odśnieżania oraz wozu asenizacyjnego o pojemności 10 tysięcy litrów, ale również ma zapewniony serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dołączony do zestawu przedni podnośnik pozwoli ponadto na realizację wielu prac na terenie oczyszczalni ścieków w Świerklańcu. Wymierne korzyści, jakie niesie ze sobą wynajem długoterminowy, odczują też mieszkańcy gminy.

– Dzięki temu, że Zakład Wodociągów i Kanalizacji w ramach długoterminowego wynajmu pokrywa jedynie koszty użytkowania pojazdów, mogliśmy obniżyć stawki za wywóz nieczystości z 20 do 13 złotych za metr sześcienny – potwierdza Dawid Zedel, zastępca dyrektora Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu.

Wynajem długoterminowy to usługa, która idealnie wpasowuje się w potrzeby Gminy Świerklaniec, nie tylko ze względu na korzyści ekonomiczne, ale również relatywnie krótki czas użytkowania pojazdów. Władze  starają się bowiem o pozyskanie środków unijnych na skanalizowanie pozostałych terenów, dzięki czemu korzystanie z beczkowozu za kilka lat nie będzie już konieczne. W przeciągu pięciu lat większość gminy ma zostać skanalizowana, a ciągnik i beczkowóz to jedynie działanie tymczasowe.

– Cieszymy się, że możemy pomóc nie tylko naszemu długoletniemu klientowi, ale także mieszkańcom gminy Świerklaniec. Takie niestandardowe działania to efekt wieloletniej i dobrej współpracy, a także elastyczności, która jest jedną z podstawowych wartości w naszej firmie. Dzięki temu, udało się też przekonać kolejne osoby do korzyści wynikających z długoterminowego wynajmu samochodów  – komentuje Klaudia Kowalczyk, Marketing Manager w Carefleet

Artykuł z https://eurologistics.pl/truck-business/newsy/nietypowe-zlecenie-dla-carefleeta/

Aktualności

48 nowych aut dla Selena S.A.

Aktualności Carefleet, 2023-09-06

Pod koniec sierpnia Carefleet zrealizował kolejną, dużą umowę flotową dla jednego z długoletnich partnerów biznesowych – firmy Selena S.A. Partnerstwo biznesowe Grupy Credit Agricole i S...

Raport: Finansowanie floty w sektorze MŚP

Raporty, 2023-05-10

Szanowni Państwo! Przekazujemy Państwu wyniki najnowszego raportu realizowanego w 4 kwartale 2022 roku przez Instytut Keralla Reasearch na zlecenie Carefleet S.A.. W naszych opracowaniach poruszamy ...

Daniel Trzaskowski prezesem zarządu Carefleet

Aktualności Carefleet, 2023-05-08

Daniel Trzaskowski od 4 maja br. przejmuje stery zarządu Carefleet S.A. Zastąpił na tym stanowisku Frederica Lustiga, dotychczasowego prezesa zarządu flotowej spółki. – Carefleet jest ...