ZAPYTAJ O OFERTĘ LinkedIn Carefleet Facebook Carefleet

Tytuł Firma Roku dla Carefleet

28 listopada br. podczas uroczystej gali finału konkursu „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2014” już po raz piąty wyróżniono tych, którzy szczególnie zasłużyli się dla poprawy ruchu drogowego w Polsce.

Tytuł Firma Roku został przyznany Carefleet S.A. za wsparcie ogólnopolskiej kampanii społecznej Odblaskowi.pl

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego we współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jego założeniem jest uhonorowanie i promowanie inicjatyw, które zarówno na szczeblu lokalnym jak i krajowym aktywnie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Patronat nad konkursem objął Minister Infrastruktury i Rozwoju.

Świećmy przykładem dla innych – Odblaskowi.pl
Projekt Odblaksowi.pl zwraca uwagę na problem bezpieczeństwa na drogach w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada szybciej, częściej występują opady atmosferyczne a widoczność jest ograniczona. Pieszy, który wchodzi na pasy o zmroku w słabo oświetlonym miejscu jest widoczny dopiero z odległości 30 metrów . Kierowca jadący z dozwoloną prędkością 50 km/h ma jedynie dwie sekundy na poprawną reakcję hamowania . Gdyby wchodzący na jezdnię miał na sobie materiał odblaskowy, odległość z której byłby widoczny zwiększyłaby się nawet do 150-200 metrów !
– Wiemy, że odpowiedzialne przedsiębiorstwo dostrzega potrzeby zarówno na poziomie dostarczania usługi najwyższej jakości jak i wspierania działań edukacyjnych. Kampania Odblaskowi.pl ma na celu budowanie świadomości zagrożeń jakie wynikają ze słabej widoczności pieszych oraz rowerzystów na drogach w okresie jesienno – zimowym mówi Klaudia Kowalczyk – Ambasadorka Akcji Odlaskowi.pl z ramienia Carefleet S.A.
Działając na rynku związanym z motoryzacją, zależy nam na poprawie znajomości zasad bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach i prawidłowego pokonywania przejść dla pieszych. Co w założeniu ma przełożyć się na poprawę widoczności niechronionych uczestników ruchu drogowego i zmniejszenia ilości wypadków z uczestnictwem pieszego. Statystyki wykazują, że aż ponad 60 proc. pieszych ginie w wypadkach w terenie zabudowanym, a 36 proc. wypadków ma miejsce właśnie na przejściach dla pieszych . Jest nam niezmiernie miło wspierać działania Odblaskowych tym bardziej, że w tym roku stworzono odrębny projekt „Zebra w mieście”. Jest to program kierowany zarówno do dorosłych jak i dzieci, pieszych i kierowców – chcemy jeszcze skuteczniej dotrzeć z do tych, którym wiedza i posiadane elementów odblaskowych może poprawić bezpieczeństwo – wyjaśnia Klaudia Kowalczyk.

Konkurs „Partner Bezpieczeństwa Ruchu drogowego 2014” wyłonił zwycięzców w kategoriach: Firma Roku, Organizacja Pozarządowa Roku, Media Roku, Instytucja Publiczna Roku oraz Osoba Roku.
W skład Kapituły Nagrody „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2014” weszli: Agata Foks (Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), Marcin Ślęzak (Dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego), Jerzy Zaborowski (Dyrektor Polskiego Czerwonego Krzyża), Romuald Chałas (Prezes Automobilklubu Polskiego), Mariusz Mankiewicz (wiceprezes zarządu DEKRA Polska), Danuta Gut (Dyrektor Biura Zarządu Związku Pracodawców Przemysłu), Bartłomiej Morzycki (Prezes PBD – przewodniczący Kapituły), Piotr Sikorski (członek zarządu PBD), Andrzej Grzegorczyk (wiceprezes PBD), Jacek Wojciechowicz (członek zarządu PBD), Maciej Wroński (członek zarządu PBD).

Do udziału w uroczystości rozdania nagród zaproszeni zostali przedstawiciele m.in. władz państwowych i samorządowych, organizacji pozarządowych, służb publicznych, środowisk naukowych, firm prywatnych. Wszystkie te instytucje i osoby łączy wspólny cel, jakim jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

Aktualności

48 nowych aut dla Selena S.A.

Aktualności Carefleet, 2023-09-06

Pod koniec sierpnia Carefleet zrealizował kolejną, dużą umowę flotową dla jednego z długoletnich partnerów biznesowych – firmy Selena S.A. Partnerstwo biznesowe Grupy Credit Agricole i S...

Raport: Finansowanie floty w sektorze MŚP

Raporty, 2023-05-10

Szanowni Państwo! Przekazujemy Państwu wyniki najnowszego raportu realizowanego w 4 kwartale 2022 roku przez Instytut Keralla Reasearch na zlecenie Carefleet S.A.. W naszych opracowaniach poruszamy ...

Daniel Trzaskowski prezesem zarządu Carefleet

Aktualności Carefleet, 2023-05-08

Daniel Trzaskowski od 4 maja br. przejmuje stery zarządu Carefleet S.A. Zastąpił na tym stanowisku Frederica Lustiga, dotychczasowego prezesa zarządu flotowej spółki. – Carefleet jest ...